Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Felfázás" havonta?

"Felfázás" havonta?

Figyelt kérdés

Az én "szenvedésem" kb két éve kezdődött. Előtte is fel voltam néha fázva de maximum egy évben egyszer. Szóval két évvel ezelőtt azt vettem észre hogy egyre gyakrabban fazok fel. Ilyenkor ugye elmentem a házi orvoshoz, ő mondta hogy biztos kilógott a derekam, adott antibiotikumot és viszontlátásra. Aztán ezek a tünetek ( csípés, iszonyú fájdalom pisiléskor és utána is) egyre gyakrabban jöttek elő, volt amikor pár hónapig nem de volt már olyan is hogy havonta. Aztán a házi orvos elkuldte többször is a vizeletet kivizsgalasokra, voltam alhasi ultrahangon is de nem láttak semmit, azt mondták minden rendben van. Akkor már nem mentem el antibiotikumért a házi orvoshoz mert nem akartam mindig szedni és elkezdtem magamat "kezelni". Mindent kiprobaltam amit csak lehet, nagyon bele astam magam a témába, az összes házi praktikat elvastam. Most ha megint előjönnek a tünetek, van egy kifejlesztett módszerem (cickafarktea, grapefruit csepp, walurinal, urzinol, tőzegafonya, rengeteg víz) amivel el tudom mulasztani. Azonban egy pár hónap múlva előbb utóbb újra vissza tér. Szexuális élettől független (óvszerrel védekezünk). Nem tudom mitől lehet, vagy mi lehet a bajom. Nem szeretném hogy ez egy legyen egész életemben hogy mindig ott kelljen legyen a taskamban a " felfazós szettem" mert akármikor előjöhet. Ez ilyenkor iszonyat fájdalom ha egyszer elkezd csípni, nem is tudok felkelni a wc-ről, és egyik pillanatról a másikra jön. Van valaki hasonló cipőben?

18/L



2018. ápr. 5. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Mivel a "felfázás" csupán egy szépítő kifejezés, ezért a tényleges okra kell rákeresni, ami többnyire a széklet eredetű baktériumokkal való befertőződés. Ennek leggyakoribb okaként (még megfelelő higiénia mellett is) a nem megfelelő fehérnemű (nevezetesen a tangabugyi) használatát találták.
2018. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindent elmondott. Csak annyit tudnék hozzátenni, hogy amelyik doki szerint a "felfázás" a kilógó deréktól van, azt menten lecserélném és elküldeném nyugdíjba. Ennyi erővel nagyanyámtól is kérhetnék egészségügyi tanácsokat.
2018. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen én is hallottam, hogy ezért nem szabad tangát hordani és éppen ezért soha nem is hordtam.

2018. ápr. 5. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!