Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi legyen a...

Szerintetek mi legyen a következő lépés, ha 2 éve járok bőrgyógyászhoz és még mindig vannak pattanásaim?

Figyelt kérdés

Két éve járok dokihoz, összesen 2 bőrgyógyásznál voltam, és nőgyógyásznál is.Nőgyógyász nem talált semmit, voltam pajzsmirigy vizsgálaton kétszer ott se jött ki semmi.


Sok krémet, gyógyszert próbáltam már(5 hónap Sotret az valamennyir használt de még mindig sok a pattanásom :() két féle antibiotikum,krémekből is volt rengete(akneroxid,duac,masc gel,masc gel plus, és még egy ami nem jut eszembe).


Tisztában vagyok,hogy nem lehet teljesen tiszta arcom de a homlokomon a sok apró pattanás nagyon zavar illetve a bal orcámon a piros pattanások és a sok heg vagy nem is tudom mi az már komolyan.

Szerintetek mit próbáljak még??



2018. ápr. 14. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
BHA, AHA hámlasztók, dermaroller vagy nyáron nekem a napozás is segít, bár az meg öregíti a bőrt. Súlyos esetben szoktak adni Roaccutant, de azért az egy durva szer. Havonta májenzim vizsgálat kell stb. Étrendbeli probléma is lehet. Kérdezz rá a bőrgyógyászodnál.
2018. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első a Roaccutant és a Sotret ugyan az szóval azt már kapott.
2018. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen a Sotret Roaccutane izotretionint tartalmaz, és írtam hogy használtam 5 hónapig de nagyon nagyon káros és sok bajom származott belőle, nem beszélve arról, hogy sok pattanásom visszajött...


Köszönöm a válaszokat

2018. ápr. 18. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Bioptron lámpa fog segíteni.
2018. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 30 éves koromig hibátlan arcbőröm volt, aztán abrakadabra, először óriási gennycsomók kezdtek nőni rajta, aztán ez elmúlt, de vörös heggel lett tele. Hát, én nem 2 bőrgyógyásznál jártam vele, de legalább nyolcnál és még egy vagon más gyógyásznál is. Ma már nem tudom, sírjak-e vagy röhögjem szembe, ha valaki krémeket ajánl...

Lehet, hogy hülyén hangzik, de a sok orvoslátogatás eredményeképp - bár még mindig volna mit javítani a képemen - az körvonalazódott, hogy az arcbőr tünetei jó eséllyel az emésztőrendszer és/vagy a hormonháztartás megborult állapotára mutatnak. Ezen felül pszichológiai háttere is lehet a dolognak - de most komolyan, nem úgy mint Magyarországon mindennek, amivel nem tud mit kezdeni a doki és ráfogja, hogy pszichés.

Tehát ha elfelejted a tüneti kezelést és a dolgok mélyére nézel, akkor még juthatsz valamire. Pl. csinálhatsz egy ételintolerancia tesztet - gyógyszertárban kapható a foodDetective huszonakárhányezer forintért, illetve kérhetsz egy átfogó hormonvizsgálatot - pl. a nőgyógyásztól.

2018. ápr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szedted be a testsúlyod legalább (!!) 125-szörösét izotretinoinból (mg-ban), akkor kb. semmi értelme sem volt a kúrádnak. Ennyi kell ahhoz, hogy teljesen és véglegesen leszámoljon az aknéval. Ma ennél hatásosabb módszer nem létezik. Hatásos még mellé a vegán diéta.
2018. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ugyanezzel szenvedtem. Még most is van rajtam egy pár :( Nekem étrend változást ajánlották. Attól javult azért sokat. Próbálj ne enni csokit, csipszet és túl zsíros kaját. Se olajos magvak. Meglátod használni fog :)
2018. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 swiss07 válasza:

Kedves Kérdező!


A 6 és 7 valaszokban van igazság.


Nekem helyreállt az egész szervezetem a nyersvegán étrendről. Kb. 1 hónap alatt.


Se pattanások, se allergia, se székrekedés, nincs kávé és az éhség érzet is alacsonyabb mint eddig.

A költségek pedig nem lettek többek, mint eddig.


Külső tényezőkre nem hivatkozhat senki szerintem. Az elfogyasztott ételek lehetnek e mögött.



Ha nem vagy ellenszenves a nyersvegán étrenddel kapcsolatban, akkor érdemes megnézned az alábbi filmeket.


[link]


[link]


[link]



Természetesen a te döntésed, hogy elfogadod ezeket a dolgokat vagy csak részben vagy egyáltalán nem.

De már komoly eredményeket érhetsz el egy tisztító kúrával is. Erre vannak külön készítmények, viszont a léböjt a legtermészetesebb.

Erre a tartalom miatt egy filmmel tudok segíteni:

[link]



De elmehetsz a többi bőrgyógyászatra és nőgyógyászatra is és kenheted is magad mindenféle készítménnyel. Nincs ezekkel sem nagy gond. Az egyik gond a pénztárca a másik pedig a folyamatos kezelés(de ezek csak átmeneti megoldások vagy csak elfedik a problémát). És ezek után dönts a rengeteg kozmetikai cég közt is.


Remélem megtalálod a helyes utat.

Sok sikert a projekthez és legyen egészséges az arcbőröd!

2020. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!