Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeméremdombomon van egy...

Szeméremdombomon van egy sötétebb csík, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Nem zavart,amíg csak kíváncsiságból utána nem olvastam és terhes nőknél szokott ilyen lenni.

Csináltam tesztet, negatív lett, egyébként szedek tablettát, és nem rég volt menstruációm (kb 1 hete).

Az a kérdésem, hogy ilyen csík a szeméremdombon csak terhes nőknél jelentkezhet, vagy más esetben is?

köszönöm előre is!



2018. ápr. 23. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Doki majd megmondja, ezt csak azért google fordítoztam, hogy menj el.


"A linea nigra megjelenhet a melanin növekedésének következtében a hormonok növekedéséből. Ez a leggyakoribb a terhességben az ösztrogén magas szintje miatt, de az ösztrogént tartalmazó születésszabályozás is okozhatja a melanin növekedését.

A melanin a mellékvese elégtelenség vagy kudarc esetén is növekedhet, amit Addison-kórként ismerünk. Ez vonalvastagságot és sötétedést okozhat más területeken. Ezt az állapotot azonnal meg kell vizsgálni, diagnosztizálni és kezelni, hogy elkerüljék a szövődményeket.

Egy másik feltétel, amely a line nigra-t okozhatja, a policisztás petefészek-szindróma (PCOS). Ez mind a férfi hormonok, mind az ösztrogén dominanciájának növekedését okozhatja a szervezetben. Ha van line nigra különösebb ok nélkül, akkor hormonvizsgálatokra lehet szükség."


forrás:

[link]

2018. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De rendes vagy! Nagyon szépen köszönöm a választ!
2018. ápr. 23. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!