Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok ez a vérnyomás?

Sok ez a vérnyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ha fekszem, a vérnyomásom 100/65-75 körül mozog. Viszont ha csak felkelek és pl dolgozok 110/90-95 ez szerintetek sok? 20 éves vagyok. Frontra érzékeny. Van amikor rosszul vagyok akkor 110/106. Az orvos azt mondja ne aggódjak, de nem fárad így el hamar a szívem? Szedek vitaminokat és teázok is.


20/n



2018. máj. 1. 11:46
 1/7 ZeToRr válasza:
Stresszes vagy, Szerintem Nem Rossz.
2018. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ZeToRr válasza:
Koffeines teat iszol?
2018. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koffein érzékeny vagyok. Szív Nyugtató teát iszok, gyógyszertári.
2018. máj. 1. 11:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de én fekvő helyzetben keveslem, viszont az orvosod bizonyára jobban ismer, mint én. A Te korodban optimális a 120/80, a pulzus pedig 72 körüli percenként. Elfogadható a 140/90. Azonban mihelyt fizikai munkát végzel, sportolsz, stresszhatás ér, koffeint vagy alkoholt juttatsz a szervezetedbe, ez megváltozik. Szerintem a 110/90-95-nél az alsó határ magas. Beszélj másik orvossal is, akinek mindent őszintén tárj fel magadról.
2018. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2018. máj. 1. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Az alsó néha lehetne alacsonyabb.De fiataloknàl az szokott magasabb lenni.
2018. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túl sok a pulzusod. Lehet az alacsony vérnyomás miatt kompenzál a szíved? Ezt kellene kideríteni rendes kardiológusnál. Szív ultrahangot is csináltass! Nekem szívbetegség derült ki ugyan ilyen vérnyomás-pulzus számom van.
2018. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!