Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma Magyarországon jelenleg...

Ma Magyarországon jelenleg milyen intézet van, ahol anorexiásokat gyógyítanak?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam a TV-ben, hogy van egy olyan hely, ahol a nővérek nagyon figyelik a betegeket, hogy nehogy kidobják az ételt vagy kihányják, stb. Pszichiátria mellett belgyógyászatra is gondoltam, mert egy barátnőm már konkrét életveszélyben van testileg.

2018. máj. 5. 00:35
 1/5 anonim válasza:

Beszélgess a barátnőddel, úgy, hogy teljesen beleveted magad a kommunikációba. Onnantól előjön a valódi probléma, feltárhatjátok az okokat bármilyen pszichiáter nélkül. Az esetleg a következő lépés lehet, de nem ajánlom, tünetileg kezel és nem segít valójában.

Hiába cipeled el mindenféle orvoshoz, ami benne zajlik nem lesz megoldva.

2018. máj. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon nemtudom de azt igen hogy amerikaban mi zajlik egy ilyen helyen. Amugy is a baratnod eloszor korhazba kerulne es utana ilyen intezmenybe.

Megvan mit kell enniuk es mennyit. Ha nem eszik meg ilyen feherje italokkal potoltatjak veluk a kaloriabevitelt. Nem eddzhetnek, meg kb a labukat sem razhatjak mert lehet “karos kaloria egetesi” celokbol. Setalni is csak a javulast mutato betegek mehetnek. Vannak olyan helyek ahol például megvan hogy napi 4x mehetnek wcre es akkor is csak rovid idore nehogy meghanytassak magukat, es vagy nezik oket kozben vagy hallgatoznak ez is intezmenyfuggo. Van ahol elveszik a telefont es minden kapcsolatot a kulvilaggal, van ahol ott lakhat veluk a csladjuk. Minden hely mas es mas.

2018. máj. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen ilyen, ambuláns ellátórendszer van, tehát hetente bemennek egy pszichiáterhez.

Magán intézmények biztosan léteznek, de nagyon drágán.

2018. máj. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

18 év alatt sok ilyen hely van, felette régebben a Nyírő Gyua kórháznak volt evészavar részlege én volta ott, és tenyleg ágynyugalom volt, a folyosóra nem ehetett kimenni csak ha az ápoló kitolt tolószékkel, ott végignézték ahogy próbálkozunk az evéssel, de nek kényszerítettek semmit, fogyáskor a tápszereket, de szondát 11-es bmi alatt volt kötelező csak. Így azt még po t megúsztuk.. Nagyon nagyon ritka a 11 alatti bmi és nekik meg nem az volt a céljuk gogy felhízlaljanak, hanem hogy az okokat megtalalák.. De aztán megszünt - hozzáteszem így se ért soka a hei egy beszélgetés, a terápiáktól eltiltottak minket, be nem jöhetett más beteg a szobánkba, mi nem is járkálhattunk eleve... Volt hogy egésznap a szobánkban ült egy ápoló, hat gy nézze mit csinálunk... Nagyon unalmas volt, hosszú hetek és hónapok javulás nélkül mert az ember be van zárva a saját gondolataival egy szobába .. Igazából csak gerjesztődtek a félelmek. Ha mehettünk vona terápuákra kicsit kiszakadtunk volna a saját félelmeink körül való forgásból ..


Szóval nem midegyik hel, jó.. Ha belgyógyászati segítsére van szüksége, akkod arra hasznos a kórház, de egy bentfekős terápia nem hasznos. 4X vokta ilyenen é tudod hogy gyógyultam meg? Hat nem ezeken a helyeken... A legutolsó ilyen után egy évre jutottam el odáig, hogy nem akarok a félelmeim között élni és egy pszichológushoz jártam hetente, mellette tanultam, dolgoztam és magamtól kezdtem el többet enni.És rájöttem, hogy a félelmeim nem következnek be és hogy az élet mennyivel jobb ha az ember tud szabad lenni.


Azóta férjnél vagyok és az első kisbabánkat várjuk :) Pedig aztán bennem eg, iő után már nem hittej, hogy megfogok gyógyulni. Erre fejlődik bennem egy kis élet aki köszöni szépen remekül van és minden szükségeset megka. És közben én is (egészségesen) vékony vagyok. :)

2018. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elnézést a sk hibáért, nemrég leejtettem a telefonomat és azóta folyton elütődik amit írok. Azért remélem érthető volt valamelyest.
2018. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!