Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis betegség esetén...

Endometriózis betegség esetén a tünetek minden ciklusban egyforma erősségűek, esetleg erősebbek?

Figyelt kérdés

Menszesz alatt erősebb görcsöket szoktam tapasztalni, előfordul hogy ilyenkor még a levegővétel is nehézkes, de van olyan is amikor a légzési probléma nem jellemző az erős görcsök mellet.

A menszeszek közötti időszakban gyakran tapasztalok kevésbé erős görcsöket.

Voltam emiatt orvosnál is, aki megemlítette az endometriózis betegséget, valamint megoldásként gyógyszerfelírást, végső lehetőségként pedig a műtétet.


Előfordulhat, hogy ha egy nőnél fennáll az endometriózis nevű betegség, akkor tapasztalhat olykor enyhébb tüneteket is?



2018. máj. 6. 15:07
 1/4 anonim válasza:

Igen.

Valamint, a tünetek erőssége nem feltétlenül áll összefüggésben a betegség súlyosságával. Gyakran a nagyon erős görcsöket átélő nőknek nincs is olyan hatalmas összenövésük, míg olyan is előfordult már, hogy aki soha nem is tapasztalt görcsöket, súlyos endometriózis diagnosztizálása miatt került padlóra. (ez általában akkor derül ki,ha egy pár gyermeket szeretne,de nem jön össze a baba--ugyanis az endometriózissal nagyon nehéz teherbe esni)

2018. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen előfordulhat.
2018. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen. Én is endometriózissal küzdöttem, változó erősségűek voltak a tünetek.

Sajnos a dokik csak gyógyszert meg műtétet javasoltak, de ha rákeresel a neten, rengeteg olyan sztorit fogsz találni, ahol az életmódváltás volt a megoldás.

Engem műtöttek is, de utána visszajött. Nem akartam mégegy műtétet, így elmentem egy táplálkozási tanácsadóhoz. 4 hónap alternatív táplálkozás után elmúltak a görcsök. Visszamentem a nőgyógyászhoz, és az ultrahangon már nem látszott az endometrióma. A lényeg, hogy minden adalékos műkaját kerülj. Répacukor helyett nádcukor vagy méz. Finomított olajat ne, mert a finomítás során vegyszerekkel érintkezik. Helyette szűz olívaolajban vagy hidegen sajtolt napraforgóolajban kell sütni. A húsfogyasztást fogd vissza, és ha eszel, próbálj tanyasi csirkét enni, amit nem fele idő alatt hizlaltak fel műanyaggal. Felvágottakat ne egyél, mert tele vannak mindennel. Akkor már inkább házikolbászt. Az első 4 hónapban én nem ehettem tejterméket sem. Most már valamennyit eszek, de csak módjával, és igyekszem bio kajákat venni. Azóta hála Istennek nem tértek vissza a görcsök, és jobban érzem magam, mint valaha.

2018. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És a lényeget nem írtam: erre azért van szükség, mert a sok bevitt vegyszer hatást gyakorol a hormonháztartásra, és az arra érzékenyeknél már egy kis ösztrogén túlsúly is okozhat endometriózist.

És amit még betartottam: átváltottam natúrkozmetikumokra. Mert a bőrödön át is rengeteg vegyszer felszívódik. Nem olyan nehéz mint amilyennek látszik, hiszen a két nagy drogériának (DM, Rossman) is vannak már sajátmárkás natúrkozmetikumai. (Alverde, Alterra) De sok hazai gyártó is remek természetes kozmetikumokat készít. (pl. Pom pom, Manna, Fabula)

Ez egy egészen új világ, de én nagyon nem bántam meg, hogy új utat kezdtem, mert nem csak az endometriózis miatt jó ez, hanem minden szempontból jobban érzed magad a bőrödben műanyagmentesen. :)

2018. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!