Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti mit tennétek? (Barnázás)

Ti mit tennétek? (Barnázás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én most nem orvoshoz menés előtt hanem után kérném a tanácsaitokat...

Adott egy óramű pontosságú menstruáció, napra pontosan 28 napos ciklusok. Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, a nőgyógyász a bőröm miatt írta fel, de másfél évig szedtem utána letettem, érdemi javulás ugyanis nem volt a bőrömön, fölöslegesen pedig nem szerettem volna mérgezni magam, meg páromnak sem probléma az óvszer.


Nos, abbahagytam és egyből 28 napra tökéletesen beállt újra minden. 3 hónapig.

A 4. hónapban (azután hogy letettem a gyógyszert) 3 napot késett, majd nem is igazán vérzésem volt inkább barnázgatásom. Egyből dokihoz mentem, teljes hormonvizsgálatot készíttetett aminek az eredménye az lett hogy alacsonyak a női hormonaim. Azt tanácsolta szedjek E vitamint és lássuk mi lesz. Ez a következő hónap, most időben elkezdtem görcsölni még is megint csak barnázok nagyon nagyon minimális az egész :(

Frusztráló mert görcsölök, csak épp nincs eredménye.


Ti mit tennétek a helyemben, visszamennétek most a dokihoz vagy várnátok még pár hónapot hátha helyreáll a dolog? Tényleg mindenre kivizsgált, és alapos orvos hozzá járok régóta... de egy E vitaminnal el lehet intézni ezt?

Nem tudom mi tévő legyek...


27N



#barnázás #menstruáció helyett
2018. máj. 9. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyelőre várj. Adj pár hónapot a szervezetednek. Elvégre 1,5 évig mű hormonok "működtettek".
2018. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is egy éve hagytam el a fogamzásgátlót, és azóta rendszertelen a menzeszem. Most megjott 30. Napra, de ilyen szerintem nem volt mióta abbahagytam :D szóval reménykedem, hogy kezd visszaallni! Nem kell visszamenned a dokihoz, adj idot a szervezetednek, hiszen nem könnyű neki másfél év után visszaállni a hormontermelésre. Esetleg kipróbálhatod a Vitexet, vagy Ligetszépe olaj kapszulat, ezek természetes készítmények, amiket pont így a hormonegyensuly helyreállitasara használnak. persze ezeket is hónapokig kell szedni. Ajánlom ezenkívül a D3 vitamint, ami szintén nagyon fontos a hormonok szintezisehez. B vitaminok is nagyon kellenek, hogy segítsek a máj méregtelenítő működését.
2018. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem is volt olyan így az autó biztosítás hónapokban, hogy az ilyen 32. Napok körül (régebben is volt, hogy ennyi időre jött meg) görcsölt a hasam, barnáztam, azt hittem meg fog jönni, aztán semmi, és 50. Napra jött meg. Szóval minden oké, idő kell a szervezetednek. Ne aggódj emiatt. Tudom, nehez, hiszen én is sokszor aggódom, hogy mi van ha azért nem jött meg, de ilyenkor szoktam csinálni egy tesztet és megnyugszom.
2018. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!