Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire lehet számítani, ha...

Mire lehet számítani, ha rossz az eredmény P4-es citológia utáni conisatiot követően is?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem sikerült kimetszeni a beteg részt...ilyenkor mi történik?

újabb konizáció? és ha már túl nagy területet vágtak ki így is?


2010. jún. 14. 13:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
ujabb kimetszés várható, de a dokid biztosan elfogja mondani. Nekem 3 hete volt a conisatiom, de szerencsére épp szélekkel sikerült. Szurkolok neked , hogy minden rendben legyen.
2010. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Elöbbi vagyok. Lehetséges a méh teljes eltávolítása is .
2010. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nekem is volt,10 éve,ép résszel együtt sikerült.De azt a halálos rémületet nem kívánom senkinek! Megkérdezem a párom (szülész-nőgyógyász) és holnap délután megírom! De azért beszélj a dokiddal!
2010. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

köszi...de milyen esetben kerülhet sor a méh eltávolítsára? ha már nincs mit lefaragni? "elfogyott" a méhszáj?

illetve várom a párod válaszát is, köszi!

2010. jún. 15. 06:07
 5/23 anonim ***** válasza:
A méh teljes eltávolítását a doki fogja eldönteni, hogy kell.e. Nekem 2xP3-as eredmény után metszettek ki , de eleve nagyobb darabot mint amekkorát kellett volna.Szülni már nem akarok és így biztosabb volt a kimetszés.Már elindult a rossz folyamat, de remélem rendszeres szűréssel teljes mértékben oda tudok figyelni , hogy ne legyen mégegyszer baj. Neked épp szélekkel metszették ki, vagy kevés volt a kimetszésés maradt bennt valami. Azért kérdezem, mert ha épp szélekkel volt a conisatiod akkor még nekem is lehet mitől tartanom.Írd meg légyszíves, hogy mi lett a szövettani eredményed !
2010. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tegnap 22:30-as vagyok.Beszéltem a párommal,ezt mondta:


- ha ép résszel van kimetszve,akkor egy éven keresztül 3 havonta cytologia,és ha jók az eredmények,akkor teljes a gyógyulás


- ha (mint nálad) kimetszés után nem jó az eredmény,akkor új műtét kell,conisatio újra.Conisatiot 2x lehet csinálni összesen.Nagyon fontos,hogy az ÉP RÉSZ is ki legyen metszve!!!!


- Ha mégis tovább terjedt már a rosszindulatú folyamat,akkor még lehetséges méhnyak-amputáció, akkor a méhed megmarad.


- Ha már a nyakcsatornában is elterjedt,akkor következik a méh kivétele,ami olyankor már életmentő beavatkozás.


Remélem segítettem valamit,mindenképp írj,mi történik veled!

2010. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, mindkettőtöknek...

elvileg ma tudom meg a szövettani eredményt vagy legkésőbb holnap...megkérdezem, hogy ép szélekkel vágtak-e ki...és visszajelzek!

2010. jún. 16. 12:39
 8/23 anonim ***** válasza:
remélem neked is sikeresen csinálták meg.
2010. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

ma tudtam meg az eredményt, rossz lett...a méhnyak 2/3 részét vágták, de sajnos már tovább terjedt...

most várjuk az onkológiai tanács írásos véleményét, de az orvosom szerint ki kell venni a méhem, sőt, lehet hogy a petefészkeimet is...

2010. jún. 18. 00:42
 10/23 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de legyél nagyon erős . Csak pozitívan gondolkozz!! Ha nem sértelek meg akkor írd meg, hogy mi lett veled, milyen további kezelést kapsz.Kitartás , szurkolok neked.
2010. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!