Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barnázás két héttel menzesz...

Barnázás két héttel menzesz előtt és menzesz helyett. Mi az oka? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mióta leálltam a fogamzásgátló szedésével, sokszor voltak problémáim. Voltam magán orvosnál, méhszájsebet írt le, semmi mást. Az akkori peoblémám idő közben megszűnt (45 napra jön meg, már tudom, hogy nekem így állt be, illetve folyamatos alhasi fájdalmam volt), néhány hónapig nem is volt gond.


Ebben a hónapban viszon (gyanítom, peteéréskor) barnázni kezdtem, ez tartott 4-5 napig. Annyiban hagytam. Most kellett volna megjönnie 3 napja, helyette viszont 5 napja tartó barnázásom van és nem olyan kis mennyiségben, de nem is menzesz szerű. Alhasi fájdalmam csak a szorulás miatt van, ami kb. egyidőben kezdődött a problémámmal.


Megyek orvoshoz, de júniusra kaptam időpontot, ami nem itt van. Van okom aggódni? Keressek valakit, aki hamarabb megnéz? Mitől lehet?

Védekezni szoktunk a párommal, emiatt nem gondolnám, hogy terhes vagyok, az óvszer nem volt lyukas.


Előre is köszönöm a válaszokat!

23/L



#menzesz #Barkázás
2018. máj. 15. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Fontos hogy mikor hagytad abba a gyogyszert? Ha mostanaban akkor termeszetes mert vissza kell állnia a hormonoknak. Ha regen akkor keress masik orvost aki csinal ultrahangot is.
2018. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2017 Oktoberében már nem szedtem.
2018. máj. 15. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Hat az elég sok idő. Kérdezz meg erről masik orvost is.
2018. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megyek, de csak júniusra kaptam időpontot.
2018. máj. 15. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg mas orvos?
2018. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok találni valakit. Addig bárkinek bármi tippje?
2018. máj. 15. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, és csak most tűnik úgy, hogy kezd rendezodni a ciklusom. A legutóbbi menzeszem 30. Napra jött meg, nagyon csodálkoztam is. A gyógyszerszedés utáni első is időben jött meg, de utána kb kéthavonta, rendszertelenül. Nekem is volt ilyen többször, hogy amikor meg kellett volna jönnie, fájt a hasam, gorcsoltem, és barnázás is volt pár napig, azt hittem oké következő nap megjön, de nem. Hanem vagy 20 nap múlva. En 2,5 évig szedtem a gyógyszert. Ne aggódj, ez teljesen normális. Mindenkinek idő kell hozzá, hogy visszaálljon a szervezete azután, hogy minden nap szintetikus hormonnal irányítottad... Nem kell aggodnod. Szedhetsz esetleg ilyen természetes hormonkiegyensulyozo készítményeket, mint baratcserje, ligetszépe olaj kapszula, ezek esetleg segíthetnek.
2018. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De amúgy a nőgyógyász sem fog tudni sok mást mondani, maximum elküld hormonpanel vizsgálatra. Nekem ez a megvolt, és azt mondták minden hormonszintem normális.
2018. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem még nem állt helyre a szervezeted.


Én 8 évig szedtem szünet nélkül, abbahagyas után 8 hónapig egyáltalán nem jött meg. Azóta pedig 28-45 nap között. Szenvedtem eleget, mert babát szeretnék, de ez van, ki kell várni míg minden helyreáll.

2018. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sikerült orvossal beszélnek, volt vérvételem, amiből kiderült, hogy nincs tüszőrepedésem (??), illetve az UH kimutatta, hogy PCO-ra gyanús vagyok. Most hormonbombát kapok, utána meglátjuk.


Azért barnáztam, mert nem vált le rendesen a méh nykh-ám. Ezt próbáljuk most helyrehozni, aztán majd kiderül.

2018. júl. 5. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!