Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagytam a fogamzásgátló...

Abbahagytam a fogamzásgátló szedését, fájnak a melleim, normális ez?

Figyelt kérdés

Néhány hete hagytam abba, kb 2 év szedés után. Előzetes laborvizsgálat megvolt mielőtt felírta a doki, mivel elkezdtek ciszták nőni a petefészkemben, és rendszertelen volt a menzeszem, ezért írta fel. Úgy gondoltam, elhagyhatom már 2 év után, mivel elég hatékony volt számomra ez a módszer, rendszeres volt a menzeszem, elmúlt a nagyon erős vérzés és a fájdalom is, valamint a 8 nap helyett kb 5 napos volt a menzeszem. Illetve elmentem fél év után a kontrollvizsgálatra és akkora fel is szívódtak a ciszták.

Gondoltam megpróbálom abbahagyni, mivel tudom hogy nem is túl egészséges dolog több évig szedni. Néhány hete már, hogy nem szedem. Viszont kb 5 nappal ezelőtt észrevettem, hogy bármi hozzáér a mellbimbómhoz, az fájdalmat okoz, illetve többet is állnak, és jobban mint szoktak. Főleg a jobb mellem fáj, a balnál szinte semmi gond nincs. Elég kellemetlen zuhanyzáskor, ha véletlenül hozzáér a zuhanycső, vagy ülök az asztalnál és hozzáér a mellem és nincs rajtam melltartó. Nem elviselhetetlen a fájdalom inkább csak érzékeny, és irritáló. Utánaolvastam annak, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a fogamzásgátló szedésének, és ez is köztük volt, viszont nekem pont most, az abbahagyása után kezdett el kijönni ez a tünet, illetve néha alhasi fájdalmaim is vannak, ha pl köhögök vagy tüsszentek nyilalló érzést tapasztalok. Ez el fog múlni? másnak is volt már ilyenje? Ha nem múlnak el ezek a dolgok, szeretnék orvoshoz menni vele, de úgy gondoltam lehetséges hogy ez normális, hiszen a testem hozzászokott ahhoz, hogy rendszeresen szedem a bogyót, és lehet hogy ez a hirtelen megvonás idéz elő ilyen tüneteket.

Várom a válaszokat és tapasztalatokat a témában!

(A trolloknak és beszólogatóknak üzenném, hogy nem gyakorikérdéses válaszokra akarom alapozni az életem és az egészségem, de érdekelne hogy másnak is voltak-e ilyen vagy hasonló tapasztalatai a fogamzásgátló abbahagyása után, ezért légyszíves mellőzzétek a "menj inkább orvoshoz" és hasonló hozzászólásokat, köszi)



2018. máj. 15. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
normális valószinű nemsoká menstruálni fogsz és azért igy jelzi a tested
2018. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, normális. A fogamzásgátló elhagyása nagyon sok esetben ilyen és hasonló tünetekkel jár. A mesterségesen bevitt hormonok elkezdenek kiürülni a szervezetedből. A korábban akadozó petefészek működés a tabletta miatt szépen végezte a dolgát, most azonban szó szerint "próbálkozik" fellélegezni és újra beindulni. Én tudom miről beszélsz, az alhasi fájdalmak, szúró érzés, mocorgás a petefészek körül. Közben a mellfájdalom... Nekem elviselhetetlen volt, pedig kis melleim vannak. A szervezeted ösztrogént és progeszteront kezd el termelni, de nem azonos mennyiségben és valószínűleg az elején nem is fogja tudni a megfelelő hormonszintet előállítani. Pecsételő, áttöréses vérzés is jelentkezhet, de ezeket gondolom olvastad a neten a tüneteknél.

Hosszú folyamat, míg a szervezet talpra áll! Minden ember hormonrendszere más és más. Most hagyd pihenni a tested, szépen kialakul majd minden!


A ciszták újra kialakulhatnak, emiatt mindenképpen járj majd kontrollra, ultrahangra.

2018. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megijedtem a terhességtől is, mert volt barátom, de már nem vagyunk együtt, részben ezért is hagytam abba a bogyót...de ezt a lehetőséget, mármint a terhességet elég kizártnak tartom. Mindenesetre ha újra szabálytalan lesz a vérzésem, elmegyek orvoshoz vele.
2018. máj. 19. 20:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként vicces, erről mennyire nem beszélnek, elég tájékozottnak mondhatom magam igen sok témában, legalábbis szerintem, erről az apróságról mégsem tudtam semmit...nem is olyan apróság mert már a hason fekvéstől is görcsöl a hasam, és már kezdenek tényleg nagyon fájni a melleim, leveszem a melltartót, és megőrülök kb fél óráig, úgy fájnak a lógástól (nagy cicikkel élek). Mintha be lennének gyulladva, olyan érzés. Meg eléggé levert és elkenődött vagyok, hogy mindentől fáj mindenem...:(
2018. máj. 19. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!