Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta műtét?

Petefészek ciszta műtét?

Figyelt kérdés
Akinek volt leírná neki hogy zajlott? Fiatal vagyok, 16 éves, ez befolyásol valamit? Hogy pl mennyit kell utána bent maradnom? A műtét közben lehet rajtam valami ruha? Meztelenül kell hogy bemenjek? Hányan lesznek a műtőbe? Utána mennyire fáj, mekkorák a hegek? Ha a köldök piercinget kiveszem, utána vissza tudom majd tenni, vagy annak a helyén is vágnak? Nagyon izgulok, előre is köszi aki segít. Jövő hétfőn műtenek...
2018. máj. 21. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az életkorod nem befolyásol semmit. Nálunk laparoszkópos műtét után másnap haza lehet menni. Műtét alatt csak kórházi köpeny van az emberen. A műtőben ott az altatóorvos, annak az asszisztense, két orvos, egy műtőssegéd és a műtősnő. Utána pár napig elég szar, de elég gyorsan javul a dolog, mire mész vissza egy hét múlva varratszedésre, kutya bajod se lesz. A hegek fél-egy cm-esek, 3 vagy 4 darab lesz belőlük. Persze ha olyan a ciszta, hogy nem lehet olyan pici lyukon kiszedni, akkor előfordulhat, hogy picit nagyobb kell. Ha látják a köldökpiercing helyét, jó eséllyel nem ott fognak vágni, szóval vissza tudod tenni utána.
2018. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem tavaly januárban műtöttek petefészekciszta miatt laparoszkópos módszerrel. Szerda reggel mentem be, kaptam hashajtót. Reggeliztem, ebédre már csak levest kaptam, délután már csak inni lehetett estig, éjjel már nem. Este kaptam Xanaxot. Sajnos nem tudtam addig aludni, amíg felkeltettek, mert leesett a cukrom amiatt, hogy sokáig nem ettem, kaptam infúziót. A műtét előtt rám adták a kórházi hálóinget, feltették a katétert, bevettem még egy nyugibogyót. Jött értem a műtős fiú, levitt a műtőbe. Lent elég sokan voltak, de közvetlenül a műtőben talán 5-6-an voltak: a dokim, még egy doki és 3-4 körülöttem segítettek. Leszíjazták a karom és a lábam, csak a hasam volt kint. Az arcom fölé tették a maszkot, kérték, hogy mélyeket lélegezzek a gázból. És utána már nem emlékszem semmire, arra sem, hogy mikor csuktam be a szemem. Arra ébredtem, hogy tolnak vissza a szobába. Utána beszélt hozzám anyu, azt hiszem én is hozzá, de csak arra emlékszem, hogy folyt a könnyem és visszaaludtam. Amikor legközelebb felébredtem, megint rosszul voltam, sajnos a gáztól órákon át, egészen estig hánytam. Még a vacsorára hozott leves sem maradt bent. Valaki nincs rosszul, valaki meg nem bírja, én nem bírtam. Három heg van a hasamon: a bal oldalon 2 centis, mert ott nagyobb volt a ciszta, jobb oldalon és a köldökömnél fél centis. Nekem eléggé lüktettek utána, szóval kértem fájdalomcsillapítót. Aznap este fel kellett kelnem és sétálnom kellett, különben nem engedtek volna haza másnap reggel. 2 hétig éreztem, hogy ott vannak a sebek, minden nap kellett jóddal fertőtleníteni. Varratszedés után elkezdtek leesni, szép rózsaszín lett mind. Szerintem utána pár hónapig ne hordd a piercinget, mert még egy ideig érzékeny volt a köldökömnél.


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Az altatás a legjobb része, hidd el. A felépülés sem lesz vészes, csak nehezen tudsz majd mozogni, én az első napokban elég furán mozogtam otthon. :D


Minden jót és mielőbbi gyógyulást kívánok! :)


20/N

2018. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, gyorsan túl leszel rajta. Én fájdalmat kb annyit éreztem, mint egy erősebb menstruáció során.

Én összesen három napot voltam benn. Műtét során semmi nem lehet rajtad. Még a szobádba kell majd levetkőznöd, ott bebugyolálnak egy nagy takaróba és úgy tolnak le a műtőbe. Arról fogalmam sincs, hogy hányan voltak benn, én nem mertem szétnézni :D De összesen négyen, öten biztos. De nyugi, ők egy percig sem azt nézik, hogy te hogy nézel ki, a munkájukat végzik. Pici hegek maradnak, sőt nekem igazából csak egy látszik rendesen, a többi nem igazán. Vágni szerintem nem fognak, alapvetően laparoszkópiával csinálják már ezeket a műtéteket, ami nem jár vágással, hanem beleszúrnak több ponton a hasadba és ebből az egyik a köldököd. Ha begyógyul ott a seb utána biztos vissza tudod majd tenni. Nyugi :)

2018. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!