Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A közti vérezgetés tényleg...

A közti vérezgetés tényleg utalhat terhességre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másodjára fordul elő, hogy egy ciklusban közti vérzésem van , legutóbb (és egyben először) áprilisban fordult elő, akkor azonnal el is mentem nőgyógyászhoz, aki felírt nekem Progreszteron Exeltis tablettát. Rá pár napra el is múlt, ám amikor újra együtt voltam a barátommal, akkor ismét jelentkezett a vérezgetés, majd megint elmúlt pár nappal később.


Ezt követően volt egy menzeszem, aztán ismét másfél hétig minden rendben volt, majd megint elkezdődött a vérzés és mostmár 5 napja tart, ezért ma mentem el ismét nőgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy a legutóbbi ultrahangomon minden rendben volt, egyedül egy kis tüsző látszik, ami utalhat hormonzavarra, így majd menjek vissza 2 hét múlva ultrahangra, és utána - feltéve, hogyha valóban hormonzavar okozta ezt - fogamzásgátlót kellene szednem. Majd végül hozzátette, hogy az meg se fordult- e a fejemben, hogy esetleg terhesség áll ennek a hátterében, s azt tanácsolta, hogy vegyek egy tesztet és biztos ami biztos nézzem meg. Kizártnak tartom, bár a barátommal megszakításos módszerrel védekezünk.


Hozzá kell tennem, hogy velem ilyen ezelőtt soha, de soha nem fordult még elő. egyetlenegyszer sem volt még semmilyen közti vérzésem, soha nem szedtem fogamzásgátlót,soha nem estem még teherbe,ezáltal nem volt terhesség megszakításom se, a rákszűrésem negatív.


Mégis mi okozhatja ezt az érthetetlen vérezgetést az utóbbi 2 ciklusban? Valaki járt már hasonló cipőben rajtam kívül? Ha hormonváltozás áll a háttérben, azt mégis mi válthatta ki? És ha terhesség, akkor hogyan lehetséges az, hogy mentruációs jellegű vérzésem van, ám fontos megjegyezni, hogy nulla fájdalommal? tehát nem görcsölök, semmi bajom, annyi, hogy a mellem feszül, megvan duzzadva, de az ciklus vége felé közeledve általában normális.


Értelemszerűen egyik lehetőségnek se örülnék, ha igaz lenne (se a hormonzavarnak, se egy váratlan terhességnek).



2018. máj. 23. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A megszakításos módszer nem védekezés az semmit nem ér. Simán teherbe eshetél.
2018. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha kiderülne végül, hogy valamilyen bagatell, kisebb, könnyen helyreállítható hormonváltozással van összefüggésben az egész, ami gyógyszerrel könnyedén és hamar helyrerakható. Az egészben a legfurcsább inkább az, hogy 2 éve vagyok együtt a barátommal és ilyen korábban SOHA nem fordult elő...most meg már 1 hónapja tart ez a furcsaság...
2018. máj. 23. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy tesztet biztos ami biztos, legfeljebb megnyugszol hogy nem vagy terhes.
2018. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És amúgy vettél tesztet? Megnézted? Vagy egyszerűbb idegen emberek véleményét kikérni, mint biztosan megtudni mi van?
2018. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, köszönöm a kioktató jellegű hangnemet, épp most vettem tesztet, ugyanakkor nem most fogom megcsinalni, hanem reggel, mert akkor mutatja a leginkább biztosnak hihető eredményt!


És kijavitalak, nem azon van a hangsúly, hogy idegen emberek véleménye érdekel, hanem sokkal inkább a TAPASZTALT, a már hasonló cipőben járt személyek véleménye érdekel, amit a leírásban is feltüntettem kérdés formában.

2018. máj. 24. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát te meg ne haragudj hogy annyira életképtelen vagy hogy eszedbe nem jutna tesztet venni, inkább ide írkálsz. :D
2018. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 momoka 2002 ***** válasza:
Lehetseges peteeres nelkuli ciklus, vagy peteereskor is elofordulhat verzes.Esetleg mehszalyseb? Abbol kiindulva,hogy szex utan is verezte,vagy fertosez. Torletet nem vett a doki?
2018. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!