Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Adjatok tanácsot most töltötte...

Adjatok tanácsot most töltöttem a 23-at, még szűz vagyok nem jártam nőgyógyásznál. A család nő tagjai kozul többen is nagymama, nagynéni petefészek és mellrákkal küszdöttek. Ezt hallva kicsit megijedtem lehet ideje lenni elmennem szürővizsgálatra?

Figyelt kérdés
2018. máj. 23. 20:14
 1/4 iscout válasza:
34%
Hát elmehetsz, de a rák nem öröklődik
2018. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
de, van családi halmozódás rákot illetően, tehát sajnos ha valakinek a felmenői között valaki rákos volt, akkor nagyobb eséllyel lesz neki is ilyen megbetegedése. és igen, ezért érdemes rendszeresen járni szűrővizsgálatokra, hogy még akkor el legyen kapva a betegség, amikor még jól kezelhető.
2018. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

18 év felett évente javasolt cytológia.

Egyébként is érdemes bizonyos időközönként szűrő vizsgálatok látogatása. Legalapabb a vérvétel.

2018. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdemes! Dr. Szalóki Alizt szívből ajánlom Budapesten! Nagyon óvatos, figyelmes, egy percig nem okoz fájdalmat! :) A rákszűrés miatt nem kell aggódni, kellemetlen csupán!
2018. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!