Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16. napja vérzek! A nőgyógyász...

16. napja vérzek! A nőgyógyász fölírt Norcolut nevű tablettát, hogy megállítja a vérzést és beszabályozza! Ez a tabletta az ellenkezőjére való! Szedett már valaki vérzéscsillapításra ilyen drasztikus gyógyszert? Segítséget kérnék!

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy állítólag jobban kihozza! Pont nem ez a cél!
2018. máj. 26. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak jobban tudja már, amúgy meg nem ártana megvizsgálni, pl. endometriózis, vagy egyéb hormonzavar után.
2018. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem biztos hogy jobban tudja. A mamámnak az egyik orvos a veséjére felírt egy olyan gyógyszert amit vesebetegeknek nem szabad szedni az volt ráírva hogy ronthatja is a vesét. Persze a mamám rosszabul is lett tőle elment másik orvoshoz az felírt neki egy rendes erre való gyógyszert attól jobban van.

Szerintem menj másik orvoshoz mert ez hülye.

2018. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

H fenntartásaid vannak,akkor szerintem is kérd ki egy másik orvos véleményét.

Elvikben rendszertelen menstruációs ciklusra írják,de nálad azért nem egészen erről van szó.

2018. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mitől lenne ez a gyógyszer "drasztikus"??

Egyébként ilyen esetben is ezt szoktuk felírni. Ugyanis fiatalabb korban az elhúzódó vérzés oka ált. az, hogy nem volt a ciklusban normális ovuláció, ezért a nyálkahártya nem tud normálisan, "egyben" lelökődni, hanem a vérzés elhúzódik. Erre teljesen bevált kezelési mód, hogy pár napig (10 napig szoktuk 2*1esével) gesztagént adunk, amitől pár nap alatt szűnik a vérzés, majd mikor abbahagyod, pár nap elteltével lesz egy rendes megvonásos vérzés.

De komolyan nem értem miért gondolod, hogy itt a nőgyógyászathoz jobban értő emberek vannak, mint az orvosi rendelőben.

2018. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ezt a tablettát a vérzés csillapitására és és meghozatalára is alkalmazzák. Én már többször szedtem elhúzódó verzés miatt 2 szem után el is állt a verzésem, majd 12 nap múlva volt egy megvonásos vérzésem ami normálisan lezajlott. Szóval szerintem rosszul informálódtál.
2018. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem is ezért írták fel. A ciklus 16. napján kellett elkezdeni szedni, 5 napig 2x1 tablettát. Már első nap hatott, amint elkezdtem szedni. Miután bevettem a havi adagot (5x2=10 tabletta), három nap múlva megjött a következő menses, vagyis a 23-24. napon, és az már teljesen átlagos volt, az erősségét és a hosszát tekintve egyaránt. Tehát nekem nagyon bevált, mellékhatását sem éreztem.


Egyébként nálam az okozta a gondot, hogy az öregedő petefészkeim (44 vagyok, de 41 éves koromban volt ennek először jele) nem arányosan termelik már a női hormonokat. Ösztrogénból van elég, ezért havonta megjött a menses, de progeszteronból már nincs elég, ezért nagyon vastag lett a nyálkahártya (14 mm), hosszú ideig tartó (több mint két hétig), erős vérzés kíséretében lökődött le. Bő, darabos vérzésként szokták ezt emlegetni. Sajnos ennek következtében nálam a vashiányos vérszegénység is kialakult (4,5-re csökkent a vasam), így most arra is kapok kúrát. Érdemes tehát erre nézve is csináltatni egy vérképet, ha valakinél már elkezdődtek ezek a hosszú vérzések.

2018. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!