Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Zoely fogamzásgátló és...

SOS! Zoely fogamzásgátló és végbélrepedésre alkalmazott POSTERISAN FORTE végbélkúp egyszerre alkalmazható?

Figyelt kérdés
Voltam együtt a barátommal,nem élvezett belém,de félek,hogy esetleg hatástalanná tehette...

2018. máj. 28. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Más területen szívódnak fel. Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2018. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen,én is erre gondoltam,hiszen ez tekinthető akár külsőleg történő alkalmazásra,mert nem lenyelem. A seb a végbél legvégén található,tehát a kúpnak csak ott kell hatást kifejtenie.
2018. máj. 28. 17:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Plusz nem írja a kúp tájékoztatója,hogy befolyással lenne a fogamzásgátlóra,ezt azért viszont csak ráírnák,hiszen fontos dolog,nem?
2018. máj. 28. 17:30
 4/14 anonim ***** válasza:
A kúpra nem feltétlenül írjak rá. De a fogamzásgátló tájékoztatójában benne van, melyik elemek gyengítik. Ha fel van sorolva olyan, ami megtalálható a kúpban is, akkor gáz van. De szerintem esélytelen.
2018. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

- Vannak olyan gyógyszerek, amelyek csökkenthetik a Zoely fogamzásgátló hatását, vagy nem várt vérzést okozhatnak. Ezek közé tartoznak az alábbi betegségek kezelésére szolgáló gyógyszerek:

- epilepszia (pl. primidon, fenitoin, fenobarbitál, karbamazepin, oxkarbazepin, topiramát,

felbamát);

- tüdőbaj (vagyis a tbc, tuberkulózis) (pl. rifampicin);

- HIV-fertőzés (pl. ritonavir, nevirapin, nelfinavir, efavirenz);

- más fertőző betegségek (pl. grizeofulvin);

- a tüdők ereiben lévő magas vérnyomás (boszentán).

- A lyukaslevelű orbáncfüvet (Hypericum perforatum) tartalmazó gyógynövény-készítmények is meggátolhatják, hogy a Zoely megfelelően hasson. Ha lyukaslevelű orbáncfüvet tartalmazó gyógynövény-készítményt akar használni, amikor már a Zoely-t alkalmazza, akkor előbb beszélnie kell kezelőorvosával.

- Néhány gyógyszer növelheti a Zoely-ben lévő hatóanyagok szintjét a vérben. A fogamzásgátló tabletta hatásossága megmarad, de azért mondja el kezelőorvosának, ha ketokonazolt tartalmazó gombaellenes gyógyszert alkalmaz.

- A Zoely befolyásolhatja más gyógyszerek hatását - ilyen például az epilepszia-ellenes lamotrigin.



Kúp:

- A készítmény hatóanyagai: 1 végbélkúpban 5,0 mg hidrokortizon és 387,1 mg vizes szuszpenzió van, mely 1 milliárd inaktivált Escherichia coli baktériumot (alkotórészek és metabolitok), és tartósítószerként maximum 6,6 mg elfolyósított fenolt (= max 6 mg tiszta fenol) tartalmaz.

- Egyéb összetevők: acetilcisztein, all-rac-α-tokoferol, nátrium-edetát, szilárd zsír, makrogol-glicerin-éter-hidroxisztearát

2018. máj. 28. 17:38
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerinted?
2018. máj. 28. 17:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Mivel nem említi egyik összetevőt sem mindkét gyógyszer, szerintem nem lesz gond. :)
2018. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted ebben bízhatok?

1.nem ment el bennem

2.nem írnak közös hatóanyagot

3.néztem pl az epilepszia elleni végbélkúp tájékoztatóját,és ott írták,hogy befolyásolja a fogamzásgátlót. Akkor talán ez is írná...

2018. máj. 28. 17:50
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Amíg kezeled magad a kúppal,addig használjatok óvszert,azért túl lehet élni és akkor nem lesz miért parázni.

Mondjuk elég durván hangzik,hogy végbélrepedéssel a dugáson jár az eszed,még akkor is ha nem análoztok,a hátam közepére nem kívánnám.

2018. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem bízhatsz benne. De ha nagyon aggódsz, a használata alatt, és utána még egy hétig használjatok kiegészítő védekezést.
2018. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!