Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sztk-n tényleg ennyire nem...

Sztk-n tényleg ennyire nem érdekli az orvosokat a beteg vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Amikor először voltam szűrésen p3 lett az eredmény, HPV tipizálásra küldött el a doki, ott kiderült hogy pozitív de amikor visszamentem azt mondta ez normális mivel nem steril a hüvely, nem kell aggódni mert attól is függ ki csinálta a mikroszkópozást. Most fél év múlva újra p3 lett, coccusok, egyéb baktériumok gyanúja áll fenn, ez van a papíron, megint azt mondta ez normális, mert a p3 csak egy bizonytalan állapotot jelöl. Legközelebb tuti nem hozzá megyek, de várjam meg ismét a fél évet vagy igenis van okom az aggodalomra?

2018. jún. 3. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal mennék magánrendelésre. Volt már SZTK-n olyan, hogy félrekezeltek fél évig úgy, hogy lényegében meg sem vizsgáltak. Azóta elegem lett a szenvedésből és csak magánrendelésre járok. Igazából egy SZTK-s urológus küldött el először magánrendelésre, amikor meglátta, hogy hogy nézek ki.
2018. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem normális, el kellene menned egy másik orvoshoz.
2018. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az sztk-ban véleményem szerint nem nem érdekli az orvost az beteg, csupán amíg a magánrendelésén van 20 perce egy páciensre, kórházba nincsen. Nálunk legalábbis így van, illetve magánba simán többféle, akár drágább vizsgálatot is megcsinál, mint mondjuk tb-re. A helyedben ezek után mondjuk elgondolkoznék egy másik orvoson.
2018. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért olyat állítani, hogy egyik sztk-s orvost sem érdekli a páciens, elég merész. Szerintem igen is vannak lelkiismeretes dokik, de tény, hogy maga a rendszer eléggé korlátozza az orvosokat. Egyszerűen SZTK-ban olyan sok beteg van annyira kevés orvosra, hogy 6-7 percnél nem jut több idő egy betegre. Ennyi idő alatt meg nem lehet csodát tenni, az biztos.


Egyébként nem teljesen érthető a sztori és kicsit hiányoznak a részletek.

1. A Papanicolau szerinti osztályozás elég elavult, a Bethesda (amit kötelezően rá kell írni a leletre, szóval a tiéden is ott kellene, hogy legyen valahol) sokkal pontosabb. Nem mindegy, hogy ASC-US az eredmény vagy ASC-H pl.

2. Ha történt tipizálás, melyik típusú HOV-re vagy pozitív?

3. "ez normális mivel nem steril a hüvely, nem kell aggódni mert attól is függ ki csinálta a mikroszkópozást"

Ezt a részt itt nem értem, mire mondta a doki. A hüvely nyilván nem steril, vannak benne baktériumok, de speciel HPV vírusnak normális esetben nem kellene lennie. Ráadásul a HPV vírust nem mikrószkóppal mutatják ki, mivel ahhoz a vírusok kicsik. Vagy simán a P3-as eredményre mondta?

4. Ha baktériumokat láttak a cytológiai leletben, akkor hüvelyváladéktenyésztés vagy valamilyen kezelés történt?

2018. jún. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyéb magas kockázatú HPV-re lett pozitív, de nem a 16,18-ra (ha jól rémlik ez a két törzs a legveszélyesebb a rák kialakulásának szempontjából).

Valóban magára a P3ra mondta hogy normális ha nem steril a hüvely, de különösebben nem foglalkozott az előbb leírt eredménnyel sem, pedig a tipizáláson az asszisztens azt mondta semmiképp ne hagyjam ennyiben, menjek vissza dokihoz. És semmilyen kezelés nem történt.

Nem mondom hogy minden sztk-s doki ilyen, nekem eddig csak hozzá volt szerencsém. Elsőre szimpatikus is volt, de most már nem érzem megnyugtatva magam.

2018. jún. 3. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!