Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diagnosztikus laparoszkópia?

Diagnosztikus laparoszkópia?

Figyelt kérdés
Ismeretlen eredetű alhasi fájdalom miatt műtenek az oko tisztázására. A dokim azt mondta csak a köldökömbe lesz egy kamera, körülnéz és ennyi. Ilyenkor is be kell feküdni előtte? Szükséges nőgyógyászati vizsgálat felvételkor? Azt hallottam ilyenkor több orvos is megvizsgál még, ettől kicsit parázok, mert akkor mégjobban fáj a hasam a nyomkodástól. Kb mennyi idő? Mivel nem műtéti gondolom hamar, csak azért jó lenne tudni mire számíthatok...Szerdán lesz a “műtét”, dokival is csak akkor találkozom legközelebb.
2018. jún. 3. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk laparoszkópos műtét előtt nem kell előtte befeküdni, csak aznap reggel kell menni. Ha be kellene feküdni előbb, akkor mondták volna. Nem fognak már vizsgálgatni, gondolom mikor beindikálta a műtétet, akkor megvizsgált. Egy diagnosztikus laparoszkópia altatással együtt kb. 20 perc, de ha találnak valamit, akkor lehet, hogy nem diagnosztikus lesz.
2018. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. jún. 3. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával, laparoszkópos módszerrel. Szerdán reggel kellett bemennem, kaptam hashajtót aznapra, másnap délelőtt műtöttek, szóval én bent töltöttem egy éjszakát előtte. Előtte megvizsgált egy másik doki (a főorvos) is, de rajta és a dokimon kívül nem ért hozzám senki. Csütörtök este sétálnom kellett, így péntek reggel hazamehettem. De ezt tisztázd a dokiddal, nálam így volt.
2018. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mivel nem műtéti..."

tévedsz. Műtéti beavatkozás, felvágnak, kilyuggatnak. Normál esetben 3 lyuk készül, és igen, egyik a köldöködnél lesz.

Ha minden rendben van, nem megterhelő műtét, 1 éjszaka után hazaengednek. A legtöbb helyen elég a műtét napján éhgyomorra érkezni reggel.

ha nőgyógyászati jellegű a panaszod, előfordulhat, hogy műtét előtt még egyszer megvizsgálnak.

2018. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 0027 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy sikerült a laparoszkópos beavatkozásod? Mesélnél róla?

2019. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!