Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Második küret után 2 héttel...

Második küret után 2 héttel menstruáció? (20 hetes vetélés után)

Figyelt kérdés

Januárban derült ki, hogy kisbabát várok. A 13. héten elvegeztettük a Nifty tesztet, ami egészséges kisfiút mutatott.

19. héttől eléggé meg volt keményedve a méhem. A méhszáj zárt volt.

Magnéziumot szedtem és pihentem az orvos utasítására.


A 20. Héten derékfájdalommal és egy nagyon kevés barnás folyással, bementem a kórházba.

Mikor beértem, már a folyosón éreztem egy kis ,,pukkanást'' és elfolyt a magzatvizem.

Ez május 04-én történt.


2 órás vajúdás után megszültem, majd utána a méhlepényt is, végül műszeres befejezést végeztek, altatás és érzéstelenítés nélkül.


A szövettanon ez szerepel:

Az intrauterin elhalás oka legnagyobb valószínűséggel intrautersin hypoxia volt.



Majd eltelt két hét, továbbra is véreztem, cseresznye nagyságú sötét darabkák távoztak belőlem és derékfájdalmam volt.

Kétszer ultrahangoztak meg, kiderült hogy sajnos nem ürült ki a méhem, ezért május 23-án, újabb küretet végeztek rajtam.


Kb. 5 napig enyhén véreztem, 5. napon már csak barnás folyás volt, utána teljesen elmúlt.

7. napon volt egy kevés fehér, normálisnak mondható folyásom.


Azt mondták a menstruációmnak kb. 4 hét múlva kell jelentkeznie, viszont tegnap újra vérzeni kezdtem. (A vérzés mennyisége, egy menstruációs vérzésnek felel meg, kisebb alvadt darabokkal.)

Lázam nincs, csak derékfájásom, illetve néha a jobb, néha a bal petefészkemnél érzek tompa fájdalmat.


A kérdésem az volna, hogy normális-e, hogy a második Küret után kevesebb mint két héttel újból vérzek?

Ez már lehet az első menstruáció vagy

szükség lenne újabb vizsgálatra?


2018. jún. 4. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, ami biztos, elmennék orvoshoz, de szerintem ez lesz a normális menzeszed. Tulajdonképpen a vetélés óta pont egy ciklus telt el.
2018. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp az orvosoddal kellene megbeszélned ezt. Lehet semmi probléma, de ha gyulladástól lenne, akkor adnak rá gyógyszert.
2018. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 4. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!