Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért történik ez velem?

Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

1 hete múlt el a menstruációm, azóta szinte minden 10-20 percbe elönt egy melegség, elkezdek izzadni és vörösödni. Tudom hogy ez már a 40 feletti nőknél normális, de azért nem hiszem, hogy jó az, hogy ilyen gyakran jön rám. Vérvörös a fejem, elönt az izzadság és rossz a közérzetem. Holnap megyek házi orvoshoz mert már nagyon nem birom. Ez klimax, de szerintem nem normális. Vagy valami vitamin hiány?

45/N



2018. jún. 7. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Klimax és normális
2018. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De úgy is normális, hogy minden 10-20 percbe rámjön ? Úgy megérteném, ha mindennap egyszer, de ilyen gyakran..
2018. jún. 7. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyukám 47 éves, egy ideje ő is érez ilyeneket. Valamikor napokig semmit, aztán szinte egész nap mondja, hogy izzad és melege van. Normális.
2018. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy klimax, így az sem, hogy "normális".

Nekem is voltak klimaxra utaló tüneteim pár évvel ezelőtt, aztán kiderült, hogy pajzsmirigy-probléma.

A hőszabályozás elégtelensége pedig lehet pm-alulműködéses tünet.

Kérj beutalót a házi orvostól laborba teljes vérképre plusz TSH-ra.

Ha rá tudsz szánni pár ezer forintot, akkor egyidejűleg privátban kérj egy aTPO-t is, mert az hamarabb jelzi a gondot, mint a TSH.

(Sajnos még mindig az a gyakorlat, hogy a TSH-t tekintik a legfőbb mutatónak, így a többi markert csak akkor nézik, ha a TSH nem jó. Pedig már több évtizedes kutatások bizonyítják, hogy az aTPO már akár 10-15 évvel hamarabb is megemelkedik, mint a TSH.)

Nálunk 2000 Ft ez a mérés (CentrumLab).

Ha vannak egyéb tüneteid is esetleg, amikre azt szokták mondani, hogy "normális", vagy "a korral jár", pl. hajhullás, hajszárazság, fáradékonyság, aluszékonyság, feledékenység, hangulatváltozások, depresszió, ingerültség, hízás, ízületi fájdalmak stb., akkor én mindenképp javaslom ezt a vizsgálatot, mert ezek mind lehetnek pm-es tünetek.

2018. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs két nő, akinél egyforma a klimax lefolyása. A feleségem szerencsés alkat, nála szinte semmi klasszikus tünetet nem produkált a változó kor, de ismertem 42 éves nőt, aki minden hónapban napokig dolgozni sem tudott menni, annyira meggyötörte.
2018. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!