Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esemény utáni tabletta....

Esemény utáni tabletta. Elmagyarázzátok, hogy működik? 18/L

Figyelt kérdés
tegnap óta sírok, este együtt voltam a párommal, lecsúszott a gumi. gondoltam nincs semmi baj, de ma realizáltuk, hogy mi van ha mégis. a párom apja orvos, fel tud írni nekem tablettát de nagyon félek, hogy hogy fog hatni rám, nem akarok kórházba kerülni... a ciklusom közepén vagyok, 1-2 nappal ovuláció után. Ja és még annyi a gondom, hogy a szüleim nagyon elfoglaltak, rengeteg a munkájuk, nagyon stresszesek, a kisöcsémmel sok a baj, nem akarom még jobban terhelni őket. szóval megpróbálnám eltitkolni ezt az egészet, de nem tudom mennyire sikerülhet ha nagyon durva hatásai vannak a gyógyszernek
2018. jún. 15. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, mégis mi bajod lenne tőle? Nem ciánkapszula, hanem egy adag progeszteron. Max egy kicsit hányingered lesz, esetleg előbb/később jön meg a vérzésed és kész.

Jobban aggódnék a terhesség miatt, ha a ciklus közepén történt a baleset, mint az esemény utáni mellékhatásai miatt...és minél előbb beveszed, annál nagyobb eséllyel hat, szóval én nem sokat gondolkodnék a helyedben...

Egyébként naponta írunk fel ügyeletben 3-5 ilyen tablettát, de még senkit nem kellett utána kórházba szállítani....

2018. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
szerinted ha 24 óra után veszem be akkor még jó?
2018. jún. 15. 14:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy adag hormon, ami megakadályozza az esetleges beágyazódást.

Mivel ad egy pofont a hormonháztartásnak, szinte biztos megkeveri a ciklusod, de ennyi. SOKKAL jobb megoldás, mint hazardírozni, főleg, hogy épp ovuláltál...

Nincs benne semmi "ciki", ez a felelősségteljes döntés, minél hamarabb! (Igen, 24 órán belül jó)

Arra vigyázz, mostanában ne legyen rá megint szükség, mert azért túl gyakran nem jó alkalmazni (persze, ha mégis kell, inkább ez, mint egy nem kívánt terhesség)

2018. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj el minél előbb. Minél előbb veszed be, annál biztosabb, hogy nem leszel terhes.
2018. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! remélem ha este beveszem nem lesz késő
2018. jún. 15. 14:41
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy lesz késő,még nagyon is időben vagy.Vedd csak be.
2018. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és melyik fajtát ajánljátok?
2018. jún. 15. 15:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
azt majd az orvos felírja, nem te döntöd el a fajtát
2018. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon félek de remélem nem lesz baj
2018. jún. 15. 15:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha beveszed, nem lesz baj. Ne parázz.
2018. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!