Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlással való tapaszt...

Fogamzásgátlással való tapasztalat (spirál)? Anyáktól!

Figyelt kérdés
kb.1 éve van spirálom(aranybevonatú).Aki használja,milyenek a tapasztalatok?Jó vagy rossz tapasztalatotok van vele.Mennyire megbizható,szokot gyuladást okozni?Szoktátok ellenőrizni?Nemsokára megyek nőgyógyászhoz,de nem akarok hülyeségeket kérdezni!!Bármilyen tapasztalatot szivesen olvasnék a már fenlévő spirálról.Utánna nézegettem,de nem sokat találtam rólla.Várom tapasztalataitokat.
2010. jún. 16. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt spirálom, Az első kétszer kilökődött. A második olyan erős vérzést és gyulladást okozott, hogy el kellett távolítani. Azóta nem használok semmi ilyen kütyüt. Tapaztalatom, hogy félévente ellenőríztesd, és ha valami szokatlant, vagy erősebb vérzést tapasztalsz, fordulj nőgyógyászhoz. Egyik szomszédom nem ment ellenőríztetni évekig, és az lett az eredménye, hogy ikerterhessége lett spirál mellett, és a magzatokba belenőtt a spirál. Úgy kellett megműteni. Nem elrettentésként írtam, nem ez volt a célom. Hanem az, hogy az ilyen dolgokat elkerülhessük.
2010. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem a spirállal rossz emlékeim vannak.

nem tudom mi volt az oka(talán rosszul helyezték fel,vagy félrecsúszott,ki tudja?) de én terhes lettem tőle..

Eszembe se jutott,hogy babát várok,hiszen azért van spirálom,hogy ne essek teherbe,de rosszul lettem,és ezért mentem dokihoz.Hideg zuhanyként jött a hír.Az orvos felvilágosított,hogy ilyen esetben a spirált ki kell venni,de elképzelhető,hogy ennek hatására akár elvetélhetek.Nos ez történt..

Azóta nem rakattam fel spirált...

2010. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak ajánlgatta az orvos, de mivel tudtam, hogy enyhe gyulladást okoz a szervezetben mondtam, hogy nem kell.
2010. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek volt.Évekig elvolt vele annyira,hogy még a kötelező vizsgálatokra sem ment el..Majd amikor ment rákszűrésre az orvos felvilágosította,hogy a spirálja szépen beleágyazódott a húsába/testébe.ki műtötték,de azt mondta utána nagy fájdalmai voltak,és azóta minden baja van nőgyógyászatilag...

Na ekkor döntöttem,hogy soha nem kell egy idegen tárgy oda...

2010. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most megyek az egy éves ellenőrzésre!!!Még a hideg is kirázott..Eddig nem volt vele gond,de pár hete egyre nagyobb a hasam.Komolyan ha ez se fog beválni!!!Már pár kérdés volt ilyen esetben,de ti mit használtok ami hatásos teherbeesés ellen??No sex???
2010. jún. 16. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Minden rendben volt az ellenőrzésen? Megvan még a spirálod?
2011. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!