Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása mellett döntöttem, mire számítsak, minden katasztrófa lesz? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Fél év szedés után úgy döntöttem abbahagyom a fogamzásgátlót, mert visszerek jelentek meg a lábamon és nem szeretnék kockáztatni, illetve egyéb mellékhatásait is észlelem. Több problémám is van azonban, egyrészt eleve a pontatlan, fájdalmas ciklusom miatt kaptam a gyógyszert, azért mentem bele, mert még nem szeretnék gyereket egy ideig, addig meg nem nagyon foglalkoznak ezzel a gonddal az orvosok.. A másik gondom, hogy gyerekkoromtól küzdök aknéval, amit nagy meglepetésemre a fogamzásgátló rendbe tett, de mindenhol azt olvasom, még rosszabb lesz, mint volt.. Szuper.. Mit javasoltok, hogy "túléljem" a letevést? Milyen orvosokhoz kellene elmennem, hogy akkor most már ne csak elfeledve legyen a gondjaim, hanem rendes megoldást találjak rájuk? 22 évesen már ígyis borzasztó hogy ennyi bajom van..

2018. jún. 15. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az aknékkal felkereshetsz egy bőrgyógyászt, bár szerintem rosszabb nem lesz, csak ugyanolyan, és nem egyből - kell egy bizonyos idő, amíg a mesterséges hormonok kiürülnek a szervezetedből. A görcsök sajnos esélyes, hogy vissza fognak térni, az ellen különböző házi praktikákkal (kamilla tea, melegvizes palack a hasra, stb.) és fájdalomcsillapítóval védekezhetsz, a ciklusod pedig eléggé kérdéses. Nőgyógyászom azt mondta, elég, ha egy fél-egy évig szedem a tablettát, be fog állni a ciklusom, és abbahagyhatom. Nos, fél évig szedted, szóval lehet, hogy ez elég volt ahhoz, hogy beálljon, reméljük a legjobbakat.
2018. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Óh megjártam én már a bőrgyógyászt nem egyszer, még tizenévesen erős gyógyszert is szedtem, ami tönkretette az emésztésem egy életre.. Igaz utána tényleg nem volt akném pár évig. :D Mindenféle kencéket is próbáltam, de semmi haszna, valószínű hormon probléma, amit pedig a fogamzásgátlóval akartak kezelni, ami úgy tűnik szintén nem vált be. Azaz pontosítok, a pattanásokra bevált, a védekezésre is, csak épp nem szeretnék trombózist kapni.. :D
2018. jún. 15. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esetleg keress fel egy endokrinológust. Megértem ha bőrgyógyászhoz nem akarsz visszamenni, de ennyi idősen már lehet hatásos lenne az isotretinoin, gondolom azt szedtél. Nézd a jó oldalát, legalább nem lett trombózisod.
2018. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jézusom, egyes, miért állna be a ciklusod?! Az, ami NINCS is, mert a fogamzásgátló 100% MEGSZÜNTETTE?!

És te el is hiszed, amit az orvosod odatrollkodott... tyű.


Kérdező: a ciklusod UGYANOLYAN pontatlan lesz, mint előtte, a fogamzásgátló NEM állít be SEMMIT, épp ellenkezőleg, teljesen kiiktatja a természetes ciklust és generál egy műt.


Az aknéra menj el bőrgyógyászhoz, a ciklusproblémáddal pedig endokrinológushoz.


Ennyi, nem kell feleslegesen szedni a bogyót, ha abbahagaod, ugyanolyan összevissza lesz meg, mint előtte.

2018. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es, te nagyon értesz a fogamzásgátlókhoz


Valóban mesterséges ciklust generál, de ciklus beállítására szokták felírni, akkor is, ha az illetőnek nincs is szexuális élete. Ha a ciklus szabálytalan, vagy túl hosszú, a mesterséges hormonadag kiegyenlíti a hormonháztartást, és beáll egy valóban mesterséges ciklus, amihez a szervezet adaptálódik, és aztán a tabletta abbahagyása után is normális marad a ciklus. Ne legyél már okosabb, mint egy nőgyógyász.

2018. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!