Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fogamzásgátlási módszer...

Milyen fogamzásgátlási módszereket használhatok véralvadási zavarral?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 evig szedtem fogamzasgatlo tablettet de csinaltattam trombozis hajlamra vizsgálatot ami után egy Leiden-mutációs vizsgálatra is elküldtek annak még várom az eredményét.

Nem szültem még 23 éves vagyok, de gumival nem akarok szexelni egy régi esemenyutánis sztori után annyira rettegek a gumikiszakadástól, hogy akkor inkább nem szexelek, de ugye ez nem opcio mert 4 eve tarto kapcsolatom van.

Van esetleg olyan spiral amit feltesznek terhesseg elott? Vagy ha valaki ilyen cipoben jar, el tudna mondani o mivel vedekezik?

Koszonom!


2018. jún. 17. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szedhetek bogyót a hormon miatt ezáltal ugye spirált sem használhatok. Találtam olyat hogy hormonmentes spirál, de a nődokim aztmondta hogy nagyon nem ajánlja azt sem szülés előtt. Így találtam rá a caya pesszáriumra. Egy éve használom és tökéletes. Nem érezni nekem sem és páromnak sem, pedig mikor először megláttam a kezemben kicsit megijedtem. A géllel együtt kell használni úgy véd rendesen. A lényeg az hogy ismerned kell a ott belül magad a helyes felhelyezés miatt.
2018. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 4 évig szedted, és nem kaptál trombózist, akkor nem értem mi a probléma. Egyáltalán miért küldtek el tesztre?

Azt szedés előtt célszerű. Ha valami véralvadási zavarod lenne, jó eséllyel már az első évben trombózist kaptál volna.


De amúgy csak gesztagéntartalmú tablettát így is lehet szedni, hormonos és hormonmentes spirált is, pesszáriumot, gumit....

2018. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert az álló munka miatt visszeres lett a lábam, terd alatt a labam le akart folyamatosan szakadni a fajdalomtol es allandoan lilult, es új nőgyógyászom lett aki kérte a vizsgálatot mert annak idejen nem csinaltak ra. Az elso teszt eredmenye utan azt mondta azonnal hagyjam abba oruljek hogy nem kaptam eddig trombozist.

Koszonom a valaszokat.

2018. jún. 17. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Óvszer.
2018. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy gumival nem de koszonom a valszokat. Az elsonek kulonosen :)
2018. jún. 18. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!