Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti kipróbáltátok már a mosható...

Ti kipróbáltátok már a mosható betéteket? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
a mosható, pamut vagy plüss tisztasági és intim betétekre gondolok

2018. jún. 17. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
nem próbáltam, de őszintén, szerintem nem lehet túl higiénikus. szerintem maradj a szokásos cserélhetőnél, ez nem olyan dolog amihez többször kellene használni egyvalamit. vagy nagyon magas hőfokon kéne kimosni hogy fertőtlenítsd.. de akkor se 100%
2018. jún. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Felejtős, szerintem undorító felhalmozni a véres szövetet, kimosni egyben - vagy akkor naponta 3-4x mosod?


Hagyjuk már.

2018. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hááát, én pont azért próbáltam ki, mert a hagyományosat tartom undorítónak. Műanyag, vegyszeres, melegben befülled alatta a bőr. Ezért kerestem alternatívát.


Nem fertőtlenítem, minek? A vér nem fertőző, nem büdös, nem gusztustalan. Használat után kiöblítem, aztán a következő mosáskor bedobom a mosógépbe, bőven elég az, amennyit a mosópor fertőtlenít rajta.

Kicsit macerás, az igaz, lehet, hogy lehetne valami spéci technikával egyszerűbben mosni-szárítani, de ezzel együtt is, azt hiszem, megéri, mert sokkal kényelmesebb, mint az eldobható. Valahogy olyan megkönnyebbülés. Még átgondolom, de szerintem használni fogom hosszú távon is.

2018. jún. 18. 16:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mosható betéttel nincsen tapasztalatom, viszont egyik barátnőm ma már csak azr használ, azt mondja szereti. Szerinte az eleje macera nagyon, amíg kitapasztalja az ember, hozzászokik az egészhez.

Én intimkelyhet a használok, nagyon ajánlom neked is! Sokkal higiénikusabb, környezetkímélőbb és hosszú távon olcsóbb is.

De szerintem a mosható betéttel sincs semmi gáz, nekem egyedül annyi fenntartásom van, hogy szerintem az ilyen "intenzív" használatot annyira nem bírja a textil, így talán viszonylag sokszor kell újat venni. De lehet nem így van :D

2018. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azt mondták a boltban, hogy 2-3 évet simán ki kell bírniuk az anyagoknak. Remélem, is, mert ahhoz elég drága volt, hogy szétmenjen 2 hónap után.

2018. jún. 26. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az "egészségügyi vatta előtt tényleg mosni kellett, de a betét nem ment tönkre, a nagyanyám szekrénye tele volt vele, aztán porolásra, takarításra használtuk.

Kiöblítették, és a végén forró vízben mosták és főzték is valamilyen lúgban. Aztán vasalva eltették. Szép fehérek voltak, és ha már vékonyodott, akkor másra használták.

Persze lehet, hogy azok még "békebeli" anyagból voltak.

2018. júl. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt használok már egy ideje (kehely mellé/gyengébb napokra) és annyira bevált, hogy most már az lenne fura, ha eldobhatót kéne újra használnom.

A mosásától féltem eleinte, de igazán semmi extra. Annyi a trükk, hogy egyből ki kell öblíteni csap alatt a nagyját és aztán megy a szennyesbe. Legalábbis én nem variálom túl, ez után megy be a gépbe a többi ruhával

2018. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nekem is bevált, az anyag is bírja, olyan, mint új korában.

Amikor kiöblítem, akkor kicsit sok vizet igényel, kábé 1 percig szoktam folyó víz alatt mosni, ez némileg levon a környezetbarát jellegéből, de még így is jobb, mint az eldobható társai. Viszont mosáskor nincs plusz víz, mert bedobom valami mellé, bugyival, pizsivel mosom együtt.

2018. nov. 11. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!