Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A probléma a havi menses. Ma...

A probléma a havi menses. Ma pl a mentő vitt be a nőgy. Ra. A doktornő közölte az egyetlen megoldás a spirál. Még nem szültem. Valalkinek hasonlo?

Figyelt kérdés
27éves vagyok. Fogamzasgatlo tabi kizarva, trombozis hajlammiatt. Még gyerek nincs, de majd azert szeretnék. A dokinő szerint nincs min gondolkodnom, spirál vagy a kínok. Mirena, Levosest, Jaydys- spirál javalatot ír az ambuláns lapomra( bocs, ha nem jol írtam le, de alig kivehető az írása) üzenve így a nőgyogyaszomnak, hogy ezt kellene tenni. De azt mondta a dokinő( aki egyébként nagyon fiatal, friss tudás, kevés tapasztalat) , hogy majdnem biztos benne, hogy a nőgyogyaszom ( aki egy tapasztalt szülész-nőgyogyasz és a fogamzasgátlot sem irja ki nekem, a kockázatok miatt) nem fogja javasolni, mert még nem szültem. Egyrészt, bele mennék, ha ezzel megszünne a havi egy 5nap pokol. Masreszt, pedig kockaztatni nem szeretnék. Nyilvan a sajat orvosomat felkeresem, sőt több szakvéleményt is kikérek. De saját tapasztalatok, hozzáértők véleménye is érdekelne. A doki azt mondta total megszünne a vérzésem ez igaz? Teljesen? Műtéti utol helyezik fel, le? Tényleg megszűnnének a fájdalmaim? Gyerekem lehet utána, vagy ez csökkenti az esélyt. Igazábol minden érdekelne.
2018. jún. 19. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

A Mirena hormonos spirál. Tudom, kis dózis és lokálisan hat meg hasonlók, de én ezt megbeszélném kardiológiussal.


A felrakása szinte semmi ha már szültél, és még érzéstelenítés sincs.


PCOS-re vizsgáltak már? Nem normális ez a fájdalom, az okát kellene megtalálni, az endometrózis csinál például ilyet.

2018. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Kétszer leírta, hogy még nem szült.
2018. jún. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Még nem szültem:D talan 3 évig várnék vele, de ha jön a babo marad nyilvan alapon :)

Vizsgalgatnak... ja... minden orvos mast mosd. Eddig hatrahajlo méh, most túl előre hajlo, pedig biztos nem vándorol .. endora gyanakodott mar a dokim, aztan hüvelyi uh alapjan azonnal ki is zárták. Allando probléma az is, h egy nap norm vérzés nagyon durvan faj, utana elmulik barnágat, de a fajdalom marad, lábremegés, gyengeség, derék- hasfájdalom, puffadás, diszkonfort érzés, nyilal szúr. Olyan görcsökkel, h gyogyszer nélkül nem birok allni, amikor meg az van, mint ma pl. H semmilyen bogyo nem hat, de görcsöl, feszül, szetpukkan az alhasam, konkrétan nem tudtam felülni nyögtem, mint akk szülni akar jön a sbo, ügyelet, szurik. Erre a vézésproblémara pedig csak annyit mondtak, h lehet nincs megfelelő pete érés. Meg, minden féle erős gyogyszert szedjek be. Szoval nem tudom.

De mar lassan rettegek a menses naptol. De a

Spiral nem tudom mennyire lenne nekem hasznos. :/

2018. jún. 20. 02:00
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem spirál kell neked, hanem valószínűleg endometriózisod van, és ki kéne kaparni a méhedet, hogy az elburjánzott nyálkahártyától megszbadulj.
2018. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Endometriózis lehet a bajod.
2018. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na jo, de saját magam nem tudom diagnosztizálni, vizsgalatokra küldeni. Hiaba megyek állandoan a bajommal, semmi konkrét se megoldás. Endometriozis gyanum volt, tapintas utan, azt masnap egy hüvelyi uh kizárta. ( ezt már irtam)Azt mondta a dokim olyan vékony a hasfalam, hogy megtévesztő volt. Most pl csak barnazok mar görcs nem nagyon van de felvagyok puffadva, feszít, szur kiegyenesedni is fajdalmas. Viszont az ampuláslapomon van valami, ami endom nev nekem

Nem egyértelmű. Mindjart bemásolom.

2018. jún. 20. 14:06
 7/17 A kérdező kommentje:

Uh: TVS: R. nagy uternus afv-ben , endom: elmosott hatàrù vèkony.


Ezt irtak le tegnap, ami talan jelent valamit, de dognozisnak csak meneses van irva, teendö nincs.

2018. jún. 20. 14:09
 8/17 A kérdező kommentje:
Az endom most esik le mèhnyalkahartyat jelent 😅
2018. jún. 20. 14:12
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Endometriózis valóban szóba jöhet. Az pedig baromság, hogy ultrahang vizsgálattal kizárták. Ugyanis az endometriózis csak akkor látszik az ultrahangon, ha a petefészekben cisztát, ún. csokoládécisztát képez, egyéb esetben nem. Sem a hashártyán lévő plakkokat, sem pedig az összenövéseket nem lehet ultrahanggal diagnosztizálni.

Ha krónikusan fennáll a kismedencei fájdalom és a nagyon görcsös vérzés, akkor diagnosztikus laparoszkópiát kellene csinálni, az egyértelműen megmondja, hogy van-e endometriózisod vagy nincs. És ha lenne legalább laparoszkópos, de még inkább szövettani diagnózis, hogy tényleg ez a baj, akkor kaphatnál olyan gyógyszert, ami használna a tüneteidre.


2. Az erős görcsökre tényleg megoldás lehet a hormonos spirál, amit a doktornő ajánlott. A Jaydess kis méretű, kifejezetten nem szült nőknek lett kitalálva. És hiába hormonos, csak gesztagént tartalmaz, ösztrogént nem, így nem emeli a trombózis kockázatát, azaz nyugodtan használhatnád.


3. "Nem spirál kell neked, hanem valószínűleg endometriózisod van, és ki kéne kaparni a méhedet, hogy az elburjánzott nyálkahártyától megszbadulj."

Ez butaság. Az endometriózisra semmit nem ér egy méhkaparás. Az endometriózisnak az a lényege, hogy nem csak a méh első felszínén van méhnyálkahártya, hanem a hasüregben vagy egyéb helyeken is. Értelemszerűen méhkaparásnál a mintát a méh belső felszínéről veszik. ahol teljesen normális, hogy van nyálkahártya, ergo semmivel sem jutunk közelebb a diagnózishoz.

Az endometriózis kezelésénél az lenne a lényeg, hogy a RENDELLENES helyen lévő nyálkahártyát távolítsuk/sorvasszuk el.


Üdv.: egy szintén fiatal nőgyógyász szakorvosjelölt

(Mellékesen megjegyezném, hogy vannak területek, amiben igen is felkészültebbnek tartom magam fiatal korom ellenére az -elvileg- tapasztalt kollégáknál. Lehet, hogy tapasztalat híján nem fogok kitapintani egy 3 centis petefészekcisztát vagy egy 5 hetes terhességet, meg nem vezettem 150 faros szülést, de a friss szakirodalomban, a jelenlegi népbetegségek kezelésének új irányelveiben valószínűleg igen is jobban otthon vagyok, mint a 60-70 éves kollégák. És valószínűleg egy laparoszkópiát is különb módon meg tudok csinálni.)


A spirált egyébként menstruáció alatt helyezik fel. Általában nem szükséges hozzá érzéstelenítés vagy altatás, némi kellemetlenség árán nem szült nőnek is felhelyezhető.

2018. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

És még valami kimaradt: a hormonos spirál elsorvasztja a nyálkahártyát, így jellemzően vagy megszűnik mellette a havi vérzés, vagy valami minimális pecsételésre szelídül.

Viszont az is tény, hogy az esetek egy részében addig, míg ezt a hatását kifejti, folyamatos (akár több hónapig tartó) pecsételő vérzés is lehetséges.

Egyébként elég sok kolléganőm (mind orvosok, mind nővérek/asszisztensek) használ hormonos spirált és többségük elégedett. Egyik mondta, hogy az első 3 hónapban FOLYAMATOSAN pecsételő vérzése volt, de aztán rendeződött és azóta csak menzeszkor van pár csepp és ennyi.

2018. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!