Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi bajom lehet,...

Szerintetek mi bajom lehet, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

kb 1 hónapja kezdődtek a tüneteim, sűrű fehér folyás, erős viszketés, égő érzés, egyértelműen gombának tűnt, vettem canesten kombi unot a 1 dbos tablettát, patikában csak az volt, utána érezhetően jobb lett de 2 héttel később újra jöttek a tünetek, mások írták itt, hogy az 1 tabletta kevés, érdemes megismételni a kezelést, ígyis tettem, vettem 3 darabosat, + krém, első naptól éreztem hogy jobb, múlt héten péntek-szombat-vasárnap használtam és úgy éreztem el is múlt, de tegnap elkezdett égetni, csípni, ma reggelre pedig bő sárgás folyásom lett és egész nap ég, csíp és látom hogy be van gyulladva, fáj nagyon rossz.. péntekre kaptam időpontot magán nőgyógyászhoz, addig mit csináljak vele, tudom valamivel csillapítani az égést? és egyáltalán mitől lehet ez? :/ a gombaölő miatt gyulladhatott be ennyire? canesflor hüvelykapszulát vettem ma, esetleg az segítene valamit amíg orvos nem lát?


19/L



2018. jún. 20. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzés oka lehet gomba, baktérium vagy a kettő vegyesen. Ha hosszú vagy kiújuló a probléma, akkor valószínűleg már az utóbbi. Így nyilván ha az egyiket kezeled, a másik még meg is köszöni. :) Ha nem végeztél hüvelyflóra-helyreállítást a szerek után, akkor ez nem vicc, szó szerint ideálisabb feltételeket teremthettél a baktériumok elszaporodásának.

A nőgyógyászati vizsgálat előtti éjjel már ne tegyél be semmilyen hüvelytablettát.

A Gynophilus kb. az egyetlen olyan hüvelyflóra-helyreállító, amit naponta 2x, tehát reggel is ajánlott alkalmazni. Ha tudsz ilyet szerezni reggel, akkor egyet tegyél be. Ma estére jó lesz a Canesflor.

Klotrimazol hatóanyagú krémmel (Candibene vagy Canesten - ez ugyanaz, csak drágább) enyhítheted az irritációt, kenjed bőven, többször is. Ez a szer ugyanis nem csak gombaölő, hanem gyulladáscsökkentő is, így jól hat a felületi irritációra (viszketés, csípés...).

Hogy mitől lehet, azt a nőgyógyász se fogja megmondani. Rengeteg minden kibillentheti a hüvely egyensúlyát, s ha a savas kémhatás enyhül, be tudnak telepedni a kórokozók. Normálisan a hüvely a legtöbb ilyen kilengést gyorsan kezeli, de van amikor a kórokozók győznek. A túlzott tisztálkodástól az intim szőrtelenítésen, nemi életen, műszálas fehérneműn, tangán, uszodán, fenéktörlésen át az érzelmi életig ezer dolog tud hatni a női egészségre.

2018. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van párod? Ha igen, és nem lett kikezelve, akkor tőle kaptad el ismét. Fertőzés esetében érdemes egyből nőgyógyászhoz menni, nem otthon kísérletezgetni.
2018. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a visszatérő panaszaimon a jód segített. Gyógyszertári natúr popsikrémbe pár csepp jód, kb olyasmi sárga legyen, mint a mustár. Azzal kenegetheted, ha bem vagy jódallergiás.

Nekem a Canesten abszolúte nem segített, inkább csak belobbantotta a viszketést.

21L

2018. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sikerült ma eljutnom dokihoz, azt mondta csúnya gombás fertőzés, említettem a canestent, írt fel szájon át szedhető tablettát. viszont szombattól menzeszem lesz, attól függetlenül szedhetem a tablettát? és mellé használhatom a krémet illetve a canesflort ? mert az orvos csak szájon át szedhető tabit írt fel, de helyileg is kezelni kellene nem?
2018. jún. 21. 23:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedd menzesz alatt is a tablettát. A hüvelytablettát erős vérzésnél fölösleges feltenni, gyengébbnél már mehet. Krém mehet. Hüvelyflóra-helyreállítást a tünetek elmúlását követő 2-3 hétig minimum tolni kell. Végzett tenyésztést a doki vagy hogy mondott diagnózist?
2018. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1 szemes a gyógyszer egyébként, nem tudom mennyire használ ez... fluconazol vagy mi a neve. flucohexal talán. csak ultrahangos vizsgálatot csinált.
2018. jún. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!