Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3-as lett a méhnyakrákszűrés...

P3-as lett a méhnyakrákszűrés eredménye. Szövettani vizsgálat van, vagyis kimetszés lesz. Ekkor csak szövetet vesznek, nem pedig eltávolítják a méhszájsebet, igaz? Mennyi idő után van meg az eredmény? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Aki ezeken át esett, hogyan zajlott nála a kezelés?


Köszönöm


2010. jún. 17. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Másodszor lett P3-as? Mert ilyenkor lehet gyulladás, és 3 hónap múlva kontroll, és ha akkor is p3, akkor jön a kimetszés.Először immunerősítőt szoktak adni.
2010. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Ezért lesz kimetszés. Ez ugye nem számít még műtétnek?
2010. jún. 17. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ez egy kb 20 perces műtét, az orvos dönti el, hogy kimetszéskor eltávolítja-e azt a részt (méhszájseb),vagy leégeti, attól is függ talán, hogy mekkora.
2010. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De ne félj, ez nem jelenthet nagy problémát, ha nem p4-vagy 5, akkor ez még csak zavart sejtkép, és ez bármitől lehet, ha P4 csak akkor vannak már olyan sejtek, amik nem jók.

P3-nál inkább az a lényeg, hogy azt a részt kimetszi, amiből a mintát vette.

2010. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
4hete volt conisatiom 2xP3 eredmény után. Rendesen nagyműtőben csinálták, a szobatársaim elmondása szerint 1 órát voltam a műtőbe,csináltak eü küretet is. Nekem már hamarabb kérték a kimetszést ,de a dokim megcsinálta a HPV tesztet is ami szerencsére negatív lett. Kóros hámelváltozásom volt, de szerintem ha csinálják akkor a méhszájsebet is eltávolítják és azt küldik szövettanra. A szövettani eredmény 2 hétre lett kész. A kimetszéstől ne félj semmit nem érzel a műtét után sem. Nekem nem volt fájdalmam csak egy kis vérzés. Másnap kivették a gézcsikot és mehettem haza. 5 nap múlva visszamentem kivetetni a csövet ami azért kell, hogy a méhszáj ne nőjön össze. Most megyek vissza a 4 hetes controlra itt majd a doki gondolom elmondja a további teendőket.Úgy tudom mivel sikerült épp szélekkel eltávolítani így csak a rendszeres rákszűrésre lesz szükségem / 3 havonta/. Az első P3 után immunerősítő gyógyszert kaptam, ittam az ezüstcolloidot, grapefruitcseppeket, de nem változott semmi.Az a lényeg, hogy nem szabad elkeseredni, mert az elején még minden gyógyítható.Vigyázz magadra és írd meg , hogy mi lett veled. Ha van valami amiben tudok segíteni akkor írj.
2010. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

szia!

én is átesem ezen olyan jó két évvel ezelőtt, nekem ún. "loop conisatio"-t csináltak, ami azt jelenti, hogy vmi elektromos hurokkal metszették ki a szöveti elváltozást (tehát nem késsel). az egész kb negyed óra volt, egy kis műtőben csinálták, nem éreztem semmit, mert előtte adtak érzéstelenítőt (meg arrafelé egyébként is kevés az ideg ha jól tudom). egyet ott kellett aludni a kórházban és másnap reggel már mehettem is haza (nekem nem kellett cső a méhszájhoz). egy hónap múlva lett kész a szövettan (szerencsére negatív lett), azóta meg évente elég járnom szűrésre, mint mindenki másnak. így utólag nem volt nagy ügy, de persze akkor az ember izgul, mert nem tudja mi vár rá. szóval nem kell izgulni

2010. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem még nem lesz kimetszésem. Majd később, előbb végzünk még egy szűrést.
2010. jún. 24. 08:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos volt, amiket eddig olvastam, de lenne még kérdésem nekem is ezzel kapcsolatban.

Nekem most lesz majd az a hurkos szövetmintavétel, amiről előttem szóltak és állítólag altatásban végzik.

Remélem minden jó lesz majd, akármikor is kapom meg az eredményt (2 hét vagy 1 hónap, úgy értem).

A kérdésem az lenne, hogy utána még 6 hétig ugye regenerálódok és a Balatonba se mehetek be akkor?

A nemi életet is meddig kell hanyagolni majd?

Köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor lesz (volt) a műtét?
2014. júl. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!