Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyszárazság ellen mi a...

Hüvelyszárazság ellen mi a legjobb javaslat?

Figyelt kérdés

5 éve sz egyik petevezetőm eltávolították, méhen kívüli terhesség miatt és bár azt mondták, nem zavar be a hormonrendszerbe, én nem ezt tapasztalom.

Most pár hónapja hüvelyszárazsággal küzdök. 39 éves vagyok, a korai klimax talán még nem ért el. Remélem. Voltam nőgyógyásznál, 2 kúpot és valami hidratáló zselét is kipróbáltunk, nem hozozz eredményt. Én magamtól még a génia kúpot is kipróbáltam, de csak addig segít, amí ki nem ürül. Viszont másnap már megint nem komfortos az érzés, ott lenn. Nem beszélve arról, hogy kínossá teszi az együttléteket a párommal. És persze néha fáj is.

Van e erre valami bevált gyógymód?



2018. júl. 7. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire vizsgáltak meg, de a hüvely szàrazságot okozhatja hüvelygyulladás,ami nem feltétlenül jár folyással. Valamilyen kórokozó ami felborítja a hüvelyflórát, ezáltal a hámréteg érzèkeny sérülèleny.
2018. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Vettek kenetet, nincs bakteriális fertőzés, hála. Se semmi. Az endokrin vizsgálat egy vagyon nekik, tehát nem küldtek el. Vannak fizetős lehetőségek, csak sajnos azt nem engedhetem meg magamnak oénzügyileg.

Igazából, mikor már harmadszor mentem vissza a dokihoz, nem is volt türelme hozzám, azt sugallta, hogy próbáljak ezzel együtt élni. És igazából órákat várni minden egyes alkalommal a rendelőben nem leányálom. Már kivagyok ettől. Magánrendelést meg megintcsak nem tudok finanszirozni.

Gondoltam, hátha más is küzd ezzel, és van valami bevált praktika.

2018. júl. 7. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!