Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért lettem annyira rosszul...

Miért lettem annyira rosszul a menstruaciom első napjan, hogy kórházba kellett vinni éjjel?

Figyelt kérdés
Sose volt még ilyen, pedig már 25 éves vagyok és 13 éves korom óta menstrualok. Természetesen enyhébb, erősebb görcs gyakran elofordul, de kibirhato, gyógyszert is csak ritkán vettem be rá. Viszont ma éjjel elkezdtem gorcsolni, éreztem, hogy ez most más egyből vettem be Algoflex M-et de csak azt éreztem, hogy egyre rosszabb szóval utána Cataflamot is. Egy óra mulva már levegőt alig kaptam a fajdalomtól, ment a hasam és hánytam végül elajultam. A párom bevitt a kórházba. Ameddig varakoztunk már jobb lett. A doki annyit mondott, hogy ez normális és ki kell bírni. Viszont nekem sose volt ilyen. Kérek idopontot másik nogyogyaszhoz, de addig érdekelne, hogy ti mit gondoltok? Volt már valaki hasonló cipőben?
2018. júl. 11. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten velem is kb. ez volt, azt hittem kipurcanok,remegett a labam, a lépcsőn alig bírtam lemenmi,pedig én soha nem szoktam görcsölni még egy picit se.
2018. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Nekem is elviselhető volt gyógyszerrel a menstruáció az első hat évben. Aztán 2016 őszén két egymást követő hónapban olyan rosszul voltam, mint te. A harmadik alkalmat nem vártam meg. Tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával, 5 centis volt mindkettő. Rendben van, hogy a menstruáció fájdalommal jár, amit nekünk, nőknek el kell viselni, de amikor olyat tapasztalsz, amilyen még nem volt (és most lettél először ennyire rosszul tőle), akkor érdemes elmenni dokihoz, mert bajt is jelezhet.
2018. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amint megtudta a doki,hogy epp menstruálok legyintett az egészre sőt ideges is lett, hogy ilyen "hulyeseggel" vagyok ott. Pedig nem vagyok kórházba járkálós, de amikor már hánytam meg elajultam mondta a párom, hogy menjünk én meg úgy voltam vele, hogy mindegy csak valaki segítsen. Az volt a baj, hogy a Cataflamot már kihanytam és utána nem is tudtam bevenni semmit ezert gondoltam kapok legalább injekciot. Nem tudom végül mitől lett jobb.

Mindenképpen keresek egy másik dokit még ebben a hónapban.

2018. júl. 11. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez volt pár hónapja,nekem petefészek cisztáim vannak.
2018. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyira bírom az ilyen dokikat, akik elzavarnak, aztán a végén meg sápítoznak hogy a beteg nem jön, csak ha komoly a gond...pokt az ilyen hozzáállás miatt. Pont egy ensokrinológus mondta, hogy a vérzésproblával érkezőket mindig komolyan kell venni, mert komoly háttere is lehet: ciszta, endometriózis, mióma, csak hogy a gyakoribbakat említsem. Szerintem érdemes lenne másik orvost keresni. Ha a gyógyszer nem használ -vagy mert kihányod- nekem a cickafark tea segített, nagy cisztám volt, meglepően segített, mert engem leállítottak a cataflamról hozzászokás miatt, mert én sem vettem komolyan a fájdalmat kb fél évig. Jobbulást!
2018. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, ahogy írtam elmegyek egy másik dokihoz csak éjjel nem tudtam válogatni. Sose volt még ilyen, ez volt az első, de biztos, hogy a kovetkezot nem várom meg. Köszönöm a válaszokat! A tapasztalatokra voltam addig kíváncsi.
2018. júl. 12. 03:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!