Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A PCO szindróma okozhatja...

A PCO szindróma okozhatja ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon érzékenyek az egyébként teljesen jó fogaim,sosem volt velük gond, egy lyukas sincsen, vettem rá Sensodyne fogkrémet, de semmit sem segít, letörnek a körmeim és nagyon hullik a hajam. Úgy vettem észre, hogy extrém gyorsan nő a szőrzet a lábamon. Legyantázom és 2 nap múlva már nem mutatkozhatok utcán annyira csúnyán megnő.Mindig is nagyon sok volt a menstruációm, de jó pár hónapja alig van, a melleim 2 hete annyira fájnak, hogy hason feküdni sem tudok. Nagyon lehangoltnak érzem magam folyamatosan, sokkal többet eszem, mint eddig, nagyon kívánom az édességet. Kb 5 éve PCO szindrómát diagnosztizáltak nálam, de azóta nem igazán voltak figyelemreméltó tüneteim. Mindig rettegek, hogy újra előjön. Tanácstalannak érzem magam mert a fogamzásgátlót nem bírja a szervezetem, illetve nem is szeretném szedni, és tudom, hogy a nőgyógyász úgy is azt írná fel. Mit tegyek ? Úgy érzem nem lennék képes megint szembenézni ezzel a borzalmas betegséggel, kiállni a vizsgálatokat, de rettegek, hogy megint 2 hónap alatt felszedek 20 kilót, mint annak idején, ha nem kezeltetem időben. Viszont anno is csak magánklinikán kaptam normális kezelést sajnos, azt viszont nem tudom megengedni magamnak.
2018. júl. 13. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Dr Pusztai Zoltán orvos természetgyógyás és szülész-nőgyógyász magánrendelését.

A táplálkozásra nagyon figyelj! Az inzulintrezisztencia mellékterméke a PCO, tehát a szénhidrátot drazstikusan csökkenteni kell. Glutént, tejek, szóját, cukrot még álmodban se enni.

2018. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A PCOS-t kezelni KELL! Ne hagyd csak mert az orvos úgyis ezt meg azt csinálná. Ha gyógyszer kilőve (ami mellesleg sok tüneteden javítana de te tudod) akkor ott van a szénhidrát diéta+sok mozgás kombó mint kezelési lehetőség. Mivel ez a “betegség” gyógyíthatatlan, csak jól fenttartható és javítható az állapot rohadtul nem kéne elhanyagolni mert komoly bajod is lehet belőle. A vizsgálat meg neharagudj de egy darab nőgyógyászati vizsgálat ultrahanggal, vérvétel a hormonok miatt és a cukorterhelés, amit azt hiszem kibírsz hogyha már zavaró tüneteid vannak. Vagy baromi nehéz bekerülni, de egy endokrinológus sokat segíthet. Neharagudj ha kicsit erőteljesebb hangvételűre sikeredett, de én is érintett vagyok, mindezt végigcsináltam mert először azt se rudták mi bajom még műtöttek is vakbélgyanúval, úgyhogy sokkal több vizsgálaton keresztülmentem. Nehéz volt, de megvsináltam. Ha akarsz írni írj nyugodtan ha tudok segítek, de ideje szembenézni a dologgal. Mellesleg kórházban ugyanolyan jó ellátást kaphatsz, csak kérdezz körbe kit ajánlanak.
2018. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
En 15 evesen csinaltam vegig, es ugyan nem mutottek meg de a poklot is kialltam mert sehol sem akartak foglalkozni velem.Most 21 eves vagyok, egyedul elek, egyedul tartom el magam, senkim sincsen, igy anyagilag es lelkileg is kegyetlen lenne ezt kiallnom megint. A fogamazasgatlo meg tudtommal annyit segit, hogy elfedi a tuneteket, aztan ha nem szeded akkor ujra elojon minden. Egy honapig engem is tomtek vele de azt meg egyszer nem szeretnem ami akkor volt.
2018. júl. 15. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!