Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérzés ciklus közepén a...

Vérzés ciklus közepén a fogamzásgátló tabletta szedésénél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Estelle fogamzásgátlót szedek (0,075 gesztodén ; 0,020 etinil ösztradiol), most vagyok a 4. levélnél. Sajnos a 16. naptól áttöréses vérzésem van, amiről az orvosom is tud, ezért Rutascorbint írt fel 3x2 naponta. Minden ciklus közepétől, tehát a 16. naptól vérezgetés kezdődik. Amikor elkezdtem szedni, akkor a 2. levélnél semmi probléma nem volt. Már volt korábban gyógyszerváltásom emiatt. Mi az oka az áttöréses vérzéseknek? Nem elég a tabletta hormonmennyisége a hónap második felében? Mit tehetek, hogy a barnázás/vérezgetés elmúljon, kikerülve a gyógyszerváltást?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 16. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Előtte milyet szedtél? Kis mennyiségű vérzés van a tablettaszedés második felében vagy nagyobb mennyiségű (szinte megvonásos vérzés jellegű)?

Egyébként ha még a negyedik levélnél is fennáll a probléma, akkor indokolt a váltás, ilyen esetben talán a többfázisú készítmény szedése a legjobb.

2018. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Eddig egyfázisú (mono) tablettát szedtem, de az előzőnél folyamatosan vérezgettem (Cypromix) és fájdalmas alhasi görcseim voltak, a melleim is fájtak tőle. Az Estelle, amit most szedek, nagyon jó lenne, mert semmi mellékhatása nincs, csak ez a ciklus közepétől vérzés. Mennyiségre a közti vérzésre elég egy napra egy tisztasági betét, de jóval több, mint egy kis maszatolás, barnázás, együttlétnél pedig nagyon zavaró, mert alvadt vér távozik, így inkább a hónap második felében kerülöm. :(

Nagyon megterhelőnek érzem, hogy megint váltsak. Ilyen esetben túl alacsony a 0,075 ug gesztodén a szervezetemnek? Emiatt lökődik le a méhnyálkahártya?

2018. júl. 16. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a 4. hónapban is van áttöréses vérzésed, akkor ez a gyógyszer sem vált be. Más hormon kell, menj vissza a dokihoz.
2018. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Azt elfelejtettem írni, hogy nekem is csak a 3. gyógyszer vált be, szóval átérzem a helyzeted, bár nekem gyomor- és bőrproblémáim voltak az előző kettőtől.

2018. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a ciklus második felében van vérzés, akkor kevés a benne lévő gesztagén. De az Estella 20 kifejezetten gesztagéntúlsúlyos tabletta, annál már csak a Rigevidon gesztagéntúlsúlyosabb. Szerintem jobban járnál egy többfázisúval.
2018. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!

Egyelőre szedem tovább az Estelle tablettát. A Rigevidont nem ismerem, de utánanéztem. A gesztagén túlsúlyos tablettáknál a progeszteron származék a hangsúlyos, igaz? Mert én is arra "gyanakszom", hogy azért van ez a vérezgetés, mert alacsony a progi szint, nem tudja fent tartani a méhnyálkahártyát. Vagy hülyeség, amit gondolok? Magyarországon forgalmazott fogamzásgátló tablettáknál mennyi a maximum mennyiség a progeszteron származékokból?

2018. júl. 23. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!