Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit vizsgálhatott a gyerekorvos?

Mit vizsgálhatott a gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Kislányommal doktorosat játszottunk, és most mesélte el a következő történetet az egyik ovis orvosi vizsgálatról. A doktorbácsi ült egy széken, a kislányok sorban álltak előtte, mikor sorra kerültek, terpeszbe kellett állniuk, az orvos a hasuknál elhúzta a bugyit, megnézte a nunusukat, a gyerekeknek nyögni kellett néhányat, majd elengedte a bugyi gumiját, és jött a következő gyerek. Nem hiszem, hogy kitalálta volna csak a történetet, mert azt is elmesélte, a fiúkat hogy vizsgálták meg. Szerintetek ezzel mit nézhetett a gyerekorvos? Nagyon furcsa nekem ez a vizsgálat.

#vizsgálat #gyerekrvos
2018. júl. 16. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, de nagyon sok éve nekünk is csinálták. A lányoknak a "didijét" és a lába közét fogta meg a doki, a fiúknak minden évben ellenőrizték, hogy mindkét golyója megvan-e.
2018. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Sérv
2018. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Ezt nekünk is csinálták, nem furcsa, sérvet néznek :)


Éppen doktor bácsi vizsgált, de általános suliban nekünk már dokinéni volt, akkor meg a fiúknak volt kellemetlen, mert ugye megtapintják a heréket is x éves korig, hogy leszálltak-e rendben.

2018. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Lágyéksérvet.
2018. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

Hát ezt a vizsgálatot a gyerekorvosnak kellene elvégezni,nem csoportos vizsgálaton ovisoknál szerintem.Ilyen vizsgálatnál kisgyereknél legyen ott az anyuka.És az sem normális hogy akármilyen kicsi is legyen a kislány hogy végig nézhesse hogy a fiúk kukiját hogyan vizsgálják meg.


Attól hogy kisgyerek valaki még ott is egyenként kellene a gyerekeket megnézni,nem csoportosan.Mi 4-5 évesen sem meztelenkedünk oviba,fiúk-lányok meg főleg nem és elszeparált volt a wc is.


Nekem is furcsa a vizsgálat,vannak ismerőseim ahol van kisgyerek és nem csináltak ilyen vizsgálatot oviba.Ezt szépen a gyerekorvos végezze ne akárki,úgy hogy ne tudod mennyire diszkréten és helyesen jár el.


Iskolai orvosokról meg annyi nálunk sosem volt olyan hogy bugyira kellett volna vetkőzni,felsőt kellett csak levetni,kicsit a nadrágot felhúzni.Iskola orvos nem urológus vagy nőgyógyász hogy melleket és nemi szerveket nézzen.Felnőttként nem bízom ilyen területen magam akárkire,magánorvoshoz megyek.Gyerekként semmi ilyet nem tapasztaltam.Ez a mostani eltúlzó vizsgálat,ami a gyerekeket is kellemetlen,kiszolgáltatott helyzetbe hozza.Kisfiúknál is iskolába beíratás előtt a saját gyerekorvos megnézheti hogy a herék a helyükön vannak,nincs fitymaszűkület,de iskolás korba már nem alázzák meg őket így.Ha a gyerek meg van tanítva rendesen tisztálkodásra és amíg kicsi lehetőleg az azonos nemű szülője mert ő tudja igazán hogyan kell helyesen végezni elkerülheti hogy baj legyen.Hosszú évtizedekig nem nyúlkáltak bugyikba meg tapogattak ciciket iskolai vizsgálat keretén mégis mindenki felnőtt,szülő lett.


Túlzás amit mostanában csinálnak.

2018. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Hány éves a lányod?
2018. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Off: Nem én pontoztam le a válaszokat.


Azt meg hogy csoportosan mint ha állatkák lennének a gyerekek és mindenki mindent végig néz nem tartom normális dolognak.



Mindenkinek van saját gyerekorvosa ahova azért a gyerek évi szinten eljut és nem mintha valami futószalag vizsgálja, mások, oda nem illő személyek előtt a gyerekeket.

Az meg nem normális hogy még a fiúkat is a lányok előtt meg gondolom akkor fordítva is igaz vizsgálta meg a gyerekeket.

A saját gyerekorvost ismeri is a gyerek és a szülő is.Ilyen vizsgálatokról meg igenis tájékoztassák a szülőket,hogy tudjanak róla,és nyugodtan dönthessen hogy egy számára ismert emberhez,orvoshoz viszi a gyereket.

Ez egy intim vizsgálat,ez még meg is ijeszthet egy kisgyereket.


Jó pár kisgyerekes ismerősöm van és soha senki nem tapasztalt ilyesmit.


Szerintem ilyen vizsgálatnál igen is legyen ott egy pici gyereknél a szülő,azért a saját gyerekorvos ismeri,nem egy ismeretlen aki ki tudja hogyan jár el vizsgája meg őket(mert akármilyen fiatalok is legyenek a gyerek,ez nagyon nem korrekt vagy diszkrét vizsgálat volt.)



Mindegy mire akarnak hivatkozni,mert mindenre lehet okot találniuk ilyen jellegű vizsgálatok sem óvodai,iskolai vizsgálatok keretében,tömeg vizsgálatként,a gyerekeket semmibe véve kellene végezniük.


Évtizedekig nem volt rájuk szükség sem iskolai,sem óvodai szintem,most sem lenne.

Nem ilyen módon.


Iskolás gyerek meg bőven gátlásos már,ott meg nem főleg nem szabadna ezt a határt átlépni.Ott sem a gyerek számít,csak hogy mi könnyebb és gyorsabb az orvosnak,legyen az akármilyen már-már megalázó.

2018. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!