Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem megy fel a tampon. Mit...

Nem megy fel a tampon. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és szűz. Próbálkozom egy ideje a tamponnal, de sosem sikerül feltenni. Utána olvastam már nagyon sokszor, ellazulok közben, meg hátrafelé tolom, stb. Egy kicsit sikerül felhelyeznem, de utána valahogy nem megy tovább, és nagyon kellemetlen érzés, pedig hátrafele próbálom tolni. Ob mini tamponnal próbálkoztam. Mi lehet a hiba?

2018. júl. 18. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Próbálkozz minivel.
2018. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
1: írta,hogy azzal próbálkozik. lehet,hogy akkor nem érdemes erőltetni, míg szűz vagy, mert "akadály" a szűzhártya:/ ha fáj és sehogy sem megy, inkább hanyagold
2018. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az applikátoros ob tampont, megbolvasd el a tájékoztatót az ob oldalán
2018. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is az applikátorosat ajánlom azzal könnyebb. Próbáld meg más szögben tolni, néha nekem sem megy, aztán egy kicsit más irányba tolom és jó.
2018. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elöször probáld meg az ujjadat bedugni, akkor megtalálod a megfelelö irányt, meg megtanulsz ellazulni is.
2018. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen először o.b normál tamponnal kezdtem, (szűz voltam) és nekem az is felment. Szerintem az a lényeg, hogy ne görcsölj rá. Ha ideges vagy nehezebb lesz feltenni. Plusz határozottnak kell lenni, és akkor próbálkozz mikor erős a vérzésed.
2018. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja. Ne szárazon gyötörd.
2018. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kötözködni akarok, csak saját tapasztalat, hogy applikátor szerintem pont nem jó egy kezdő tamponosnak, aki még az ujjával sem tudja "jó útra terelni" a cuccost (ezt nem bántásnak szánom, kérdező). Ki kell tapasztalnia előtte, hogy milyen szögben helyezze be, utána fel kell tolnia stb, ez akkor fog menni szerintem, ha már kézzel stabilan sikerül, addig inkább ugyanúgy kínlódna vele, ha nem jobban. (Plusz, az applikátoros tamponokból asszem nincs is mini méret, normáltól kezdődnek, de erre azért nem esküszöm)

Kérdező, szerintem vagy tényleg a hüvelyed nagyon szűk (de ez nagyon ritka), vagy ami valószínűbb, hogy nem találod el a helyes irányt.

Én kb 15 sikertelen próbálkozás után tudtam feltenni életemben először a tampont 17 évesen:) már én is azt hittem, hogy egyszerűen túl nagy a mini is és nem megy fel.

Az én tanácsom, hogy guggolj le és úgy próbálkozz. A hátrafelé tolás sok embernek jó (nekem is), de nem mindenkinek, lehet, hogy neked sokkal kevésbé kell hátranyomni. Próbáld meg szinte egyenes irányban, ha nem megy, máshogy és közben ne parázz, mert akkor simán összehúzódhatnak az izmok. Viszont ne gyötörd magad ott lent túl sokáig, ha nem megy és érzed, hogy egyre jobban fáj, akkor hagyd, mert könnyen megsértheted a hüvelyfalat vagy a nyílást.

2018. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó, az applikátor pont jó helyre vezeti be a tampont, évekig szenvedtem a minivel, aztán egyszer előbb jött meg és csak ob applikátoros volt (igen, csak normál van) a boltban, azóta kifizetek érte az árát, pedig van, hogy 4×annyi, mint az applikátor nélküli és semmi gondom a felhelyezéssel.
2018. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is használok applikátoros tampont és le is írtam, hogy SZERINTEM nem jó. Nekem ugyanis egyáltalán nem ment, mert nem a saját ujjammal próbáltam és az applikátornál is tudni kell, hogy milyen szögben helyezd be, különben nem fogja az sem feltolni és ugyanúgy kínlódás az eredmény meg az, hogy fáj, hiszen ezt is be kell dugni és a kérdezőnek itt van a problémája, ha jól értem.

De nem tényként állítottam be ezt, csak azt akartam ezzel mondani, hogy egyáltalán nem minden rutintalan tamponhasználónak jó az applikátoros megoldás (persze ettől még mindenki azzal próbálkozik, amit szimpinek talál).

2018. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!