Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon nagson görcsölök...

Nagyon nagson görcsölök minden hónapban. Nem birok felállni az ágyból sem. Ez ellen lehet valamit tenni? Kibirhatatlan.

Figyelt kérdés
2018. júl. 19. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Vannak görcsoldó tabletták, de inkább nőgyógyásszal kellene megbeszélni.
2018. júl. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nőgyógyász ír fel fogamzásgátló tablettát. Attól megszűnik a menstruáció, helyette megvonásos vérzés lesz, ami sokkal gyengebb és rövidebb. Ha elmúltak már 16 éves, ez egy jó megoldás, ha nincs egészségügyi ellenjavallat
2018. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

2-es, persze, fedjük csak el a problémát hormonszarral... akkor legalább nem kell olan apróságokkal szembesülni, hogy lehet ciszta, vagy pl endometriózis is.


Kérdező, NE szedj bogyót, hanem menj el hüvelyi UH-ra, és nézesd magad meg alaposan.


Ha ciszta az nem akkora probléma, de endometriózissal lehet kaparni is kell, hogy megszűnjön a gond.

2018. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Erre semmiképp se fogamzásgátló a megoldás! Menj el alapos kivizsgálásokra.
2018. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Harmaska, nem tudom sikerült e a "nőgyógyász" szot elolvasni. Esetleg nem vagy tisztában a jelentésével? Nyilvánvaló, hogy megvizsgálja előbb a pácienst és utána ír fel gyógyszert, ha azt szükségesnek látja. Nem azt írtam, higy ugorjon be az alsó patikába és vegyen valami random bogyót. Alapesetben ha nincs semmi egészségügyi oka a görcsöknek, a fogamzásgátló a legjobb megoldas
2018. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Sajnos sok nőgyógyász ugyanúgy gondolkozik, mint te, utolsó, hogy felírja a fogamgásgátlót, mert ez a legegyszerűbb út. Engem sem küldtek semmiféle vizsgálatra előtte. Sajnos csak utólag jöttem rá, hogy fontos lett volna. Mondjuk én nem emiatt kezdtem el szedni. Az ilyen problémákat alaposan ki kell vizsgálni, nem elfedni kell.
2018. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Engem igen és az ismerőseim körében is ez volt a normális.
2018. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös, érdekes, inkább az a trend, hogy SOK nőgyógyász AZONNAL felírja fogamzásgátlót minden szarra.


Vérzészavarral odamész 99%, hogy kezedbe nyom egy receptet kivizsgálás HELYETT, pedig pl. vérzészavarra pont NEM szabad gyógyszert adni, mert az kilövi a ciklust.


Ja, átmenetileg jó, aztán ha abbahagyja a gyógyszert, csodálkozik hogy összevissza, ugyanolyan szarul menstruál mint kezdetben. :D

2018. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan orvoshoz sikerülne mennem, aki így állna hozza, akkor keresnek másikat és nem kezdenem szedni amit adott. Bár lehet hogy ez csak nekem evidens.
2018. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire kibírhatatlan, elképzelhető, hogy valami egészségügyi probléma van, szóval első körben menj el nőgyógyászhoz. Ha megállapít valami problémát, akkor azt nyilván kezelni kell, ha nincs semmi, akkor meg ki kell tapasztalni, hogy neked melyik görcsoldó, gyógytea stb. válik be.
2018. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!