Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS labort írt ki nekem a...

PCOS labort írt ki nekem a magándokim, de ezt most így hogy csináltasam meg?

Figyelt kérdés
Jártam egy körzeti nőgyógyásznál, de mivel PCOS szerű tüneteim voltak és neki nincs hüvelyi UH készüléke, ezért elmentem magándokihoz, aki megállapította a PCOS-t és a leletemen feltüntette hogy milyen laborvizsgálatra van szükségem. Ezzel visszamentem a körzeti dokihoz, aki azt mondta hogy ilyen beutalót ő nem tud adni nekem. A magán dokinál ahol voltam, ott összesen 40-50 ezer Ft lenne ezt mind megnézetni. Most akkor mit tegyek? Menjek egy harmadik nőgyógyászhoz?
2018. júl. 22. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen tiszta a sztori.

A körzeti nőgyógyász az magánorvos volt, vagy állami rendelés? Ha állami, akkor mi az, hogy nincs UH készüléke? Ahol nincs, ott adnak beutalót UH-ra is máshová, ezért nem kell magánba menni.

És állami rendelésen egy nőgyógyásznak tudnia kell hormonvérvételre beutalót írni.

Ha háziorvosra gondoltál, neki ilyenre nincs jogosultsága. Tehát állami egészségügyi ellátó helyre kell menned, nőgyógyászatra vagy endokrinológiára, ott tudnak vérvételre beutalót írni.

2018. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A körzeti orvos az állami volt, nála voltam először és csak hasi UH-t csinált, de hüvelyit nem.

Emiatt kellett mennem magán dokihoz, mert szerettem volna mindenképp hüvelyi UH-t, mert a hasi UH ilyen esetben semmit nem ért. A magán doki állapította meg a PCOSt, leletet adott de laborbeutalót nem, mert azt ő nem ad.

A körzeti dokim pedig azt állítja, hogy ő nem tud nekem ilyen laborbeutalót adni.


Ez az állami doki egy szabolcsi kisvárosi kórházban van, ahova járok. Az asszisztens mondta, hogy az itteni kórház laborjában cukorterhelésen meg pár alap hormonon kívül mást nem tudnak megnézni, ezért ő nem tud írni nekem beutalót.

Arra a kérdésemre, hogy miért nem utal be akkor a megyeszékhelyi kórház laborjába akkor, már nem felelt. Ez az amit nem értek

2018. júl. 22. 17:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy miért csinálják ezt, de ez dühítő. Egyszerűen azt mondja, hogy nem írja ki. Nem a háziorvosra gondoltam, hanem az állami kórházban lévő nőgyógyászomra.
2018. júl. 22. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:

PCOS-t protokoll szerint nem lehet kimondani csak egy hüvelyi ultrahang alapján. Több tényezőnek kell fennállnia ahhoz, hogy azt lehessen mondani, hogy policisztás ovárium szindrómád van. Addig csak annyi a diagnózis, hogy policisztás a petefészked (ováriumod).

Ezért kellenek a vérvizsgálatok, és igen igaz, hogy egy állami szinten csak bizonyos hormonokat néznek, nem mindent, ami kell a diagnózishoz. Inzulinrezisztenciát tb alapon már csak akkor néznek, ha meddőségi központból kapod a beutalót. Addig csak fizetős IR vérvételre lehet elmenni.


Egyébként milyen vizsgálatokat kért a nőgyógyász? Miket kell nézetned? Azt meg végképp nem értem, hogy a magándokinak mi köze a vérvizsgálathoz. Ő nem labor, meg ő nem vesz le vért.

Én például a Centrumlabban voltam olyan vizsgálatokon amiket államiban úgyse végeznek el. Oda nem kell semmilyen beutaló. Persze fizetős. Nézd meg esetleg azt, vannak különböző csomagjaik is - hasonltsd össze, hogy neked milyen vizsgálatok kellenek.


Egyébként meg itt egy informatív videó a PCOS-ről.

https://www.youtube.com/watch?v=7gFv53ZZoSA&t=974s

2018. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
PCOS labort írt ki a magán nőgyógyász. Ő egy magán szűrőcentrumban rendel, ahol van labor, de elég drága, és nincs is külön PCOS csomag. De a Centrumlabnak van, úgyhogy ezt választottam, igaz hogy drága ez is, de minden benne van ami kell. Köszönöm! A videót is köszönöm, megnéztem.
2018. júl. 24. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!