Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek Jenis Jophlin mit...

Szerintetek Jenis Jophlin mit csinált menstruáció idején?

Figyelt kérdés
A görcsokre gondolom szedett elég fájdalomcsillapítót, de ezen túl magával a vérzéssel, mit csinált? Akkoriban még elvileg nem voltak olyan jó betétek mint most, és az ő életvitelével képes volt arra gondolni, hogy hahó eltelt öt óra cserélj betétet stb. Szóval szerintetek, hogy volt? Előre is köszi a válaszokat.

2018. júl. 25. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felteszem, Janis Joplinra gondolsz. Nem tudom, hogy oldotta meg, szerintem fájdalomcsillapítókra nem volt szüksége szegénynek, amennyi drog és pia volt benne állandó jelleggel, és nem különösebben érdekelte, ha a menzesze esetleg nyomokat hagyott a ruháján.
2018. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen rá gondoltam. És a fájdalom csillapítóval is egyet értek. Az gondolkodtat még el, hogy ha tényleg nem érdekelte az esetleges folt, a körülötte lévők hogy fogadták.
2018. júl. 25. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ők se voltak józanok ott a hippinegyedben, úgyhogy vélhetően lexarták.:-)
2018. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még abban sem vagyok biztos, h fájdalomcsillapítót szedett, lehet, h sokat szexelt, az is nagyon jó a görcsök elmulasztására... :D Abban a közegben simán benne van ez is a pakliban.


Az meg, h mit kezdett a vérzéssel jó kérdés, de akár tampont is használhatott, mert már 70-80 éve biztos van tampon (a tampax reklámban is elhangzik, bár pontosan nem emlékszem a számra, de nagyságrendileg ez a 70-80 év rémlik), betét is volt már. (Azt meg, ha jól emlékszem a múlt század elején találta fel valamelyik hadsereg orvosa a sebesült katonák számára, és csak később kezdték el a nők a menzeszhez használni.)Jó, valóban nem voltak olyan jók, mint a mostaniak, de legalább volt mihez nyúlni. Csak nálunk (illetve a keleti blokkban) nem voltak ezek annyira elterjedve, illetve luxuscikknek számítottak. Anyu mesélte, h amikor elkezdett mensizni kb csak vattát használtak. Az ő anyukájának az idejében pedig rossz rongyokat. 20 éves volt anyu, mimor egy külföldi rokontól kapott szárnyas betétet, eleinte azt sem tudták, hogy kell használni, utána meg csak különleges alkalmakra tartogatták. A rendszerváltás után kezdtek csak elterjedni a betétek, tamponok nálunk, de ez nem azt jelenti, h egyáltalán nem voltak. Nyugaton, meg főleg amerikában könnyen beszerezhető volt. Ezért nem gondolnám, h ne tudta volna ktúráltan megoldani a menstruációját.... Azért mert olyan életvitele volt amilyen, nem hinném, h olyan igénytelenett vna, h oda vérzett, ahol épp rájött.

Jó, az lehet, h olykor-olykor elmaradhatott 1-1 csere, de őszintén ehhez nem kell narkózni, meg hippinek lenni, teljesen átlagosányok is jártak már így (elég akár itt a gyk-n is szétnézni az olyan kérdések között, ami tampon, vagy betét cseréjének elmaradására vonatkozik, de múltkor pl olyat is olvastam, h a csajszi megfeledkezett a tamponról, és felrakott mégegyet, viszont az első másfél napig benne volt) Ezért szerintem semmi összefüggés nincs a mensi alatti higiiénia, és aközött, h ki milyen stílust képvisel, etmódot folytat.


Vagy még azt sem tartom kizártnak, h lehet egy idő után már nem is menstruált, mert a sok drog miatt megszűnt a ciklusa.


Egyébként ez egy érdekes kérdés, bár szerintem sosem fogjuk megtudni az igazságot...

2018. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ordított. (Bocs.)
2018. júl. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tampon volt már 1976-ban is, több méretben. ob.
2018. júl. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!