Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis lehet? Többi...

Endometriózis lehet? Többi leírásban.

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5-6 hónapban a menstruációs fájdalaim és a görcsök jelentős mértékben erősödtek. Értem ez alatt, hogy arra kelek hogy görcsöl és fáj, mielőtt megjön, az előtt 2-3 nappal tombol a legjobban. A sportot ajánlják rá, de a sporttól sokkal sokkal jobban fáj, begörcsöl, és hányok is. A melleim elviselhetetlenül fájnak. A fürdés, gyors séta, érintés mind elviselhetetlenül fáj ilyenkor a melleimnek. A köldököm táján szoktam éles szúró érzést érezni, ami kiterjed némileg a hasba. A pontos érzést nem tudom leírni, éles és tompa is egybe, de mindenképpen intenzív. A vérzésem az első napokba nagyon erős 0,5-1 óránként kell cserélnem a tampont, majd a 5-6 nap környékén elmúlik egy napra, majd visszatér 1-2 napig minimális mennyiséggel.

Azt tudni kell, hogy nagyjából 6-7 évig szedtem fogamzásgátlót 16 éves koromtól, de volt közbe szünet tartva. Legutóbb 2 éve hagytam abba végleg, akkor egy ideig nem jött meg, csak kb 2 havonta. Most már minden hónapba megjön, 4-5 hetente. Az erős fájdalom csak ebben múlt kb durván fél évbe volt.

Egyébként a köldökbe terjedő fájdalom, alhasi fájdalom szex közben is fel szokott lépni, de azt hittem ez normális néha. Ugyan az a tompán szúró érzés.

Elmegyek természetesen orvoshoz, és kérek időpontot, de addig még van 5 nap, és szeretnék utánaolvasni, utánanézni.



2018. júl. 27. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, nem feltétlenül endometriózis. Nekem első olvasatra így hormonális zavarnak tűnik. Lehet, hogy a fogamzásgátló elhagyása váltotta ki, lehet, hogy több hónap, amíg rendeződik. A közösülés közben érzett fájdalom viszont olyan tünet, amit feltétlenül meg kell említeni az orvosnak. Lehet ciszta, de gyulladás is. Mindenképpen megfelelő kivizsgálást és kezelést igényel.
2018. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!