Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, szerintetek is egészsé...

Lányok, szerintetek is egészségtelen (nylon) harisnyában aludni, vagy csak szimplán abban lenni mensi alatt?

Figyelt kérdés

A helyzet az, h betétet használok, ezért akkor vagyok nyugodt, ha szorosan a helyére illeszkedik, és nem mozdul el. Régebben azt csintam, h vettem fel mégegy bugyit, ami oda szorította betétet. Viszont az úgy nem volt túl kényelmes. Aztán egyszer mikor mensiztem és harisnya volt rajtam, rájöttem, h az is pont ugyanúgy odaszorítja a helyére, mint a másik bugyi. Persze nem jó bármilyen harisnya, olyan kell, ami nagyon feszes, és vastagított a derék része. Azóta inkább ezt a módszert alkalmazom a dupla bugyi helyett. Ha tehetem, szoknya, ruha, harisnya. Nadrág alá ilyen melegben nyilván nem veszek harisnyát, de erre a célra van két rossz harisnyám aminek levágtam a lábait, és a vastag derékrészt veszem csak fel, h szorosan a helyén maradjon a betét. Nekem bevált ez a módszer, nem volt még semmi bajom belőle.

Viszont, most átjöttünk bulizni az egyik barátnőnkhöz másik városba, így itt is alszunk, de én meg pont mensizek, és elég para így idegen helyen aludni, nem szeretném, ha véletlenül bármi olyan lenne. Van egy váltás bugyim, de az nem elég szoros, ezért úgy döntöttem, fürdés után vissza veszem a harisnyám, és úgy alszom, abból nem lehet baj. Persze a csajok egyből elkezdtek macerálni, h ezt mégis miért, mikor elmondtam nekik is ezt, az egyikük tampont akart adni, a házigazda törcsit, amit magam alá tehetek. De mivel tampont nem használok, a törcsi meg elég kínos lett vna, mármint...kellemetlenül éreztem vna magam, így maradt a harisnya. Viszont kaptam a megjegyzéseket, h mennyire egészségtelen úgy aludni, meg amúgy is mensi alatt harisnyában lenni, mert műanyag, nem szellőzik, meleg meg amúgy is, a buliban is abban voltam beleizzadt a lábam stb. Mondjuk ezeket egyből megcáfoltam: Nem szellőzik, ok. De mivel egy bazi nagy betét van az alfelemen, ami ígyse-úgyse szellőzik, ezért tökmindegy, h a harisnya szellőzik e, vagy nem. Műanyag, ok. Viszont nem szívja be a nedvességet (a pamuttal ellentétben), így ha véletlen véres is lenne, komolyabb erőfeszítés nélkül ki lehet bele mosni. Azzal, h meleg vitatkoznék, mert egy passzosabb nadrágban sokkal inkább melegem van, mint szoknyában és harisnyában. Az igaz, h abban buliztam, és picit büdi meg piszkos volt a lába, viszont, miközben fürödtem, a lábfej részét kimostam szappanos vízzel, máshol meg nem volt se piszkos, se izzadt, így kb mintha tisztán vettem volna fel. Jah, és még be is kentem magam testápolóval, a lábaimat különösen...

Persze a végén kiegyeztünk abban, h ha nekem így jó, akkor csináljam, de ők furcsának és egészségtelennek tartják, és ha csak nem muszáj, fel nem vennének harisnyát, ha mensiznek, aludni meg pláne nem. Jó, amúgy alváshoz én sem normál esetben, de egy másik városban, egy barátnőm házában inkább alszom így, mint, h balesetet okozzon a vérzés, arról nem is beszélve, h bugyim sincs több ha valami történne, és szerintem a tegnapi bugyit visszavenni, úgy h egész nap abban voltam miközben me struáltam, hát sokkal gázabb és egészségtelenebb lenne, mint pár óra alvás harisnyában...

Nektek mi a véleményetek erről? Szerintetek vállalható, vagy tényleg nagyon egészségtelen? (Nem az alvás,mert ez csak egyedi eset, hanem mensikor harisnya) Esetleg valami ötlet, h mit lehetett vna még tennem?


Igazából teljesen mindegy, mert ez már így lesz, csak kíváncsi vagyok mások véleményére, mert picit bosszant, és nem hagy nyugodni, h kitaláltam valamit, ami tökre praktikus, és kényelmes, erre így lehurrognak a barátnőim.. :(

Várom a hozzászólásokat, elsősorban azoktól, akik hasonló cipőben járnak (tehát betéteznek, úgy érzik biztonságosnak, ha nagyon passzosan ott a betét), de igazából minden véleményre kíváncsi vagyok.


Bocsi a regényért, és köszi aki végig olvasta.



2018. júl. 28. 03:38
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem használsz tampont is? Én biztos nem aludnék harisnyában. Egyébként a legjobb alsónemű a “boyshort” én mindig azt használom, soha nem csúszik el.
2018. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért, mert utálom a tampont,próbáltam párszor, de nekem a betét sokkal jobban bevált. Nem részletezem, de végzős gimis korom óta betétet használok. Meg a vérzésem is gyenge, főleg éjszaka, sokszor van, h tök tiszta marad a betét. Egyedül akkor jön nagyobb mennyiség, mikor reggel felkelek. Ilyenkor hirtelen folyik ki, és nem tudja azonnal felszívni a betét, ezért kell valami passzos dolog, ami oda szorítja a betétet a helyére, így nem tud szétfolyni a cuccos. Mert ha csak úgy magában van a bugyim, akkor reggelre simán elmozdul annyit, h az ujjam befér alá, szóval van egy kb 1.5 centis hézag a betét és a nunim között, akkor simán lefolyna egy csomó a betétről, a reggeli nagyobb mennyiségből. Ezért találtam ki a harisnyát, vagy a harisnya derékrészét, mert elég szoros, de nem kényelmetlen.. Viszont ez a "boyshort" téma jónak tűnik, néztem képeket, mindenképpen ki fogom próbálni.


Én sem szoktam harisnyában aludni, de most nem volt jobb ötletem, mert este átjöttem egy kis tatyóval másik városba a barátnőmhöz, egy csere bugyival és egy alvós pólóval, de nem gondoltam arra, h alváshoz kéne valami szoros. Barátnőmtől sem kérhettem semmit ami jóett volna. Illetve kérhettem volna, de semmire nem mentem volna vele, mivel nagyobb a mérete, mint az enyém, így ami neki passzos, az rajtam csak lóg. Így jobb híján maradt a harisnya, ami tegnap is jó szolgálatot tett, és most reggel amúgy is vissza vettem volna. Így legalább nyugodtan aludtam, minden a legnagyobb rendben volt, kijött aminek ki kellett, az utolsó cseppig a betétbe, mert szorosan a helyén volt. Viszont, ha a harisnya nem szorítja oda, akkor nem lettem volna ilyen nyugodt, mert elég kínos lett volna összemocskolni a barátnőmék ágyát/ágyneműjét... :/ Szóval nem bánom, h harisnyában aludtam, bár normál körülmények közt nem tettem volna, de a szükség nagy úr...


Egyébként, ez a "boyshort" hogy "működik" elég csak azt felvenni, vagy azt is egy másik bugyira veszed? Ha csak az van rajtad, akkor nem mozdul el éjszaka? Rendesen tapad rá betét? (Csak mert amiket néztem műszálasnak tűntek, amire nem jól szokott tapadni) Mindenképp ki szeretném próbálni, csak gondoltam előbb gyűjtök néhány instrukciót ezzel kapcsolatban... :)

2018. júl. 28. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én ilyet használok és nagyon szeretem,akkor is ebbe alszom,ha nincs meg.Ha szárnyas betétet használok,akkor másik bugyira veszem rá.De igazából,csak azért,hogy ne látszódjanak a szárnyak.Meg régebben volt olyan betét aminek nem ragadt rendesen a szárnya.Most szárny nélkülim van azt beragasztom ebbe és nincs vele semmi gond.A harisnyát én se tartom jó megoldásnak.Ha valaki nagyon vérzik meg a körülmények is olyanok,akkor tényleg jó,de azt írod,hogy van,hogy éjjel nem is vérzel.Ami reggel kifolyik meg nem lehet akkora mennyiség.Lehet,hogy csak azért érzed úgy,mert hirtelen folyik ki.De tudod és nem ér váratlanul,felkelés előtt még fekve feljebb húzhatod a bugyid.Egyszerűbb mint egy egész éjjelt egy szoros harisnyába tölteni

2018. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, mindenképpen ki fogom próbálni. :) Engem nem zavar, ha látszanak a szárnyak, itthon nem gáz, máshol meg ugye fel vagyok öltözve, így nem látszódnak. De ha valaki meg is látná az ismerőseim közül, az sem zavarna különösebben.

Lehet, h igazad van, de a barátnőméknél nem akartam megkockáztatni egy balesetet, biztosra akartam menni, h szorosan a helyén marad, bármi történik is. Meg amúgy is gyakran veszek fel harisnyát, ez a pár óra hossza ide vagy oda, tök mindegy. Jó, de nem lehet, h csak azért nem lesz véres éjszaka a betét, mert vízszintesben vagyok, és így nem tud kifolyni? Hál istennek nyugodt alvó vagyok, nem sokat mozgolódom éjjel. De ha pl sokat forgolódnék akkor már lehet, h folyna ki éjszaka is?! Lehet, h igazad van, és ami reggel kifolyik az nem számít olyan soknak, de ahogy elnéztem egyszer kétszer a betétet amikor kivettem a bugyiból.... hát, ha az a vér nem a betétbe folyt volna igen csúnya dolgokat csinált vna az ágyamba. Amúgy, nekem nincs viszonyítási alapom, de ilyenkor reggel annyi szokott kifolyni, h az éjszakai betét kb a fele és 3/4- e között telítődik. Persze, h nem ér váratlanul, de amikor felkelek elég kótyagos vagyok még és ha nem kapcsolok időben akkor és elkezd folyni mielőtt még felhúznám a bugyit akkor az szívás. Szóval mindenképp szeretnék valami biztosítékot az eredeti bugyim fölé, kiváncsi leszek majd arra, amit ajánlottál. Addig meg.... de amúgy nem konkrétan harisnyában alszom, le van vágva a nadrágrészéről a két lába, így kb ugyanaz, mint vannak ezek az alakformáló, fenékkiemelő ruhák, szóval nem kényelmetlen egyáltalán, az meg külön jó, h jó szoros! De persze, igazad van, ez nem konkrétan erre való szóval nem is ragaszkodom én hozzá, h találok ennél jobbat! :)


Köszi a jó tanácsokat és az ötleteket! :)

2018. júl. 28. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én éjszakára vattát használok, jó vastagon.
2018. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!