Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek bevállaljak...

Szerintetek bevállaljak fesztiválra tampont? Félek a fertőzésektől de ilyen melegben a betét nagyon gusztustalan.

Figyelt kérdés
2018. júl. 28. 05:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tenném. Sokkal macerásabb fesztiváli körülmények közt a tampon, mint a betét. Ha sűrűn cseréled akkor azért nem olyan gusztustalan az. Nem kell megvárni, h teljesen megtelljen, ha már érzed, h kezd befülledni az izzadságtól, ki kell cserélni mindegy, mennyi cucc van benne. Vigyél magaddal jócskán, és ha már kezd vacak érzés lenni odabent, cseréld ki tisztára. Így nem gáz egyáltalán. Én legalábbis így csináltam ha megvolt amikor fesztiválon voltam. De pl pisilés után is jó volt az a betét, ha nem tudtam megtörölni magam, valamint az is, h kb bárhol tudtam cserélni a sátortól kezdve a kocsin át a bokrokig. Azért a tampont nem ilyen egyszerű, főleg, h nem voltam hajlandó bemenni a toytoy wc-be még pisilni sem, nemhogy tisztába tenni magam. Nem beszélve arról, h a betétet ki lehet cserélni úgy is, h hozzá sem kell érni a tisztához, tamponnál meg még be is kell nyúlni valamennyire.

Szóval szerintem fesztiválra sokkal praktikusabb a betét én a helyedben nem reckíroznék a tamponnal, de ezt neked kell mérlegelned, h melyiket választod, a lémyeg, h jól érezd magad, és ebbe ne rondítson bele a menstruációd!


Jó szorakozást a fesztiválhoz! :)

2018. júl. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nekem nagyon erős a vérzésem és nagyon izzadós is vagyok... attól félek hogy táncolnék 10p et és rohanhatnék is a wc re
2018. júl. 28. 07:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Na de, ha ilyen erős vérzésed van, h 10 percig bírná a betéted, akkor tamponnal sem lenne sokkal jobb a helyzet. Mármint szerintem a tampon sem szív fel sokkal több vért, mint egy betét. Viszont cserélni sokkal macerásabb időben is, higiéniai szempontból is. Ha parázol, h hamar megtelik, akkor ne normál betétet használj, hanem valami nagyobbat, akár éjszakait is. Na abba pl tutira több cuccos fér, mint a legnagyobb tamponba. (egyszer kipróbáltuk egy barátnőmmel) Igaz nem sokkal, de valamivel azért többet bírt. Én tuti nem kínlódnék tamponnal a fesztiválon, már csak a higiiénia miatt sem, nem tudnám annyira tisztán tartani a kezem olyan körülmények között, h nyugodt szívvel belenyúljak a hüvelyembe felhelyezésnél. Jó, persze, ha nagyon muszáj meg lehet oldani pl kézfertőenítővel, de azt is vagy magadnál tartod, vagy elmászkálsz mindig érte mondjuk a sátorba. Ráadásul kézfertőtlenítős kézzel sem szívesen nyúlkálnék magamba, ki tudja milyen vegyi anyagokat tartalmaz ami szintén káros lehet.

Neked kell mérlegelni, h melyik lenne jobb a számodra. De esetleg még kombinálhatod őket, h az esti buli alatt tamponozol, nappal meg alváshoz meg betétet hordasz. Napi 1-2 tamponcsere még elmegy, de egész végig, az már szerintem macera. Ha nem tudsz dönteni vigyél magaddal tampont is és betétet is, aztán majd kitapasztalod, h melyik a jobb. Ráadásul így be is vagy biztosítva arra az esetre, h ha az egyik nem válik be, még mindig ott a másik.. És így még csak választanod sem kell közülük, kéznél lesz mindkettő. Na, de majd meglátod, a lényeg, h minél kevésbé nyomja rá a mensid a bélyegét a hangulatodra!


2-es voltam

2018. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még van időd intimkehely. Nekem van egy nagyobb méret, az a legerősebb napon (mondjuk nekem fogigátló miatt elég gyenge és rövid a vérzésem) is lazán kibírja a 12-16 órát, akkor is inkább már csak a higiénia miatt cserélem, nem telik meg teljesen, de egy kisebb is simán tart 8 órát, így elég napi 2-3x foglalkoznod vele, annyiszor simán tudsz steril körülményt biztosítani...én tavaly így buliztam végig a soundot, egyszer sem áztam be
2018. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!