Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az, h az egész...

Hogy lehet az, h az egész betét véres lesz, amikor csak a közepébe folyik bele?

Figyelt kérdés
Ugye a betétnek a közepe van a hüvely bemenetnél, ahonnan a vér távozik. Akkor miért lesz véres az elje is, meg a vége is, ha egyszer nem mozdul el a betét, és a felszínén sem folyhat el, mert a feszes alsónemű miatt szorosan illeszkedik a testemhez a fenekemnél is, és a szeméremdombnál is, amin nem hiszem, h keresztül tud folyni, vagy legalábbis éreznem kéne akkor, h folyik valami a popómnál. Viszont ilyet sosem erzek, ennek ellenére szinte az egész betétem véres szokott lenni, nem csak az a része, ami a hüvely alatt van. Mitől lehet ez? Igazából nem gáz, meg semmi ilyesmi, csak nem értem, és kíváncsi vagyok.

2018. júl. 28. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A folyadék szétterül, vezetnie kell a betétnek, vagy nem ?! Cseréld gyakrabban.
2018. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ahogy folyik a vér, úgy szétterül a betéten, ahogy mozogsz, úgy is, plusz a betét vezeti a vért. Ugyanis ha csak egy helyre ürülne, akkor kb. 10 percenként cserélgethetnéd. Nem véletlenül akkora a betét, amekkora. Ha csak a közepére folyna, akkor egy pamacsméretű betétet használhatnál és tényleg 10 percenként szaladhatnál a mosdóba cserélni.
2018. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elég gyakran cserélek, már-már túl gyakran is. Nem az a baj. Elég gyenge a vérzésem, általában alig van a betétben valami, de ha érzem, h kezd befülledni kicserélem, ha férne még bele anyag, ha nem. Egyedül reggelente, mikor felébredek, akkor szokott nagyobb mennyiség jönni egyszerre. Meg szoktam várni amíg kifolyik aminek ki kell. Az a lényeg, h vagy egy másik bugyival, vagy harisnyával, vagy valamivel ami nagyon passzos a helyére szorítom a betétet, így incs hely, h bármerre is elfollyon az anyag, nagyjából a közepére megy, és 1-2 perc, mire beszívja az összeset... Most reggel is ugyanez volt, aztán mikor éreztem, h mostmár nem jön több, elmentem cserélni, és akkor láttam, h az egész betétem véres, pedig csak a közepe kapott. Na és ezért kezdtem el ezen gondolkodni, h ez, miért lehet. De akkor ezek szerint a betét belsejében szétoszlik a cucc, nem csak felülről tudja beszívni....

Napközben nem jártam még így, mert akkor alig jön valami, van h csak 2-3 folt van a betéten, de olyan is szokott lenni, h csak a felszíne lesz egy picit maszatos, olyan kevés, h a belsejébe szinte semmi nem jut le, nemhogy még szét is terüljön benne... :D

Köszi a válaszokat, ma is okosabb lettem egy picit.. :)

2018. júl. 28. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de én pl. ezért kezdtem el 14 évesen tampont használni, mert egyszerűen nem tudtam elviselni a betétet, olyan érzésem volt tőle, mintha pelenkában lennék, plusz elég volt, ha egy kicsit félrecsúszott a fehérnemű és máris kente össze a ruhámat.
2018. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

30 vagyok. Nekem egyáltalán nem jött be a tampon. Középsuliban 3 vagy 4 mensit tamponnal csináltam végig, mert az osztálytársnőim is mind azt használtak, és nem akartam kilógni a sorból. De nem jött be egyáltalán, így maradtam a betétnél. Akkor úgy voltam vele, h a kisebbik rossz. Azóta meg már kitapasztaltam, h mit hogyan kell, h ne legyen vacak érzés, valamint megkerestem a számomra legmegfelelőbb betétet, így már egyáltalán nincs rossz érzésem, a mensi miatt. A betéttel sincs semmi bajom, egyáltalán nem zavaró, pedig nappal is éjszakait használok... Ebből kifolyólag sosem ért semmilyen baleset, se átázás, se melléfolyás, semmi... Engem kifejezetten megnyugtat, h érzem a helyén a betétet egyáltalán nem idegesítő.

Ezt a kérdést sem azért írtam ki, mert zavarna a dolog, egyszerűen csak nem értettem miért van az, h az egész betét véres, nem csak ott, ahova folyt.. Mivel elég gyenge a vérzésem napközben, így nem igazán van sok cucc benne amikor cserélek, és arra is csak kb 3 mensivel ezelőtt szoktam rá, h felesleges a wcre rohanni reggel, elfér az a betétben is, így aztán nemrég szembesültem vele, milyen is az amikor sok cucc van a betétben. Amúgy egy picit tényleg kellemetlen érzés, ha így teli van, de kb 3 percet kell kibírnom így, aztán napközben alig van valami a betéten, van, h csak 3-4 közepes folt, de olyan is van, h csak a teteje lesz picit maszatos. Persze attól még kicserélem, ha kezdem érezni, h befülled. 3-4 óránál többet sosem használok egyet, kivéve éjszaka, bár akkor nekem semmi nem jön, csak miután fölkelek. Szóval részemről teljesen rendben van a betét, rendesen teszi a dolgát, a gyakori csere miatt pedig semmi olyasmiről ninvs szó, h a véremben ülök több óra hosszát, nincsen szaga sem, nem megy mellé, nem leszek olyan, meg semmi olyasmi amit felhoznak a betét ellen. Persze, lehet olyan is, ha valaki sajnálja kicserélni a betétjét amíg nincs tele teljesen, de ez szerintem inkább az egyén hibája, nem a betété...

2018. júl. 28. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy konyharuha sarkát lógasd bele egy tál vízbe, majd fél óra múlva fogdosd meg a konyharuha többi részét, és megérted :)

A betét vattaszerű anyaggal van megtöltve, ami jó nedvszívó képességű, elvezeti a nedvességet. Ha megfigyeled, akkor valószínűleg a darabos rész (ha van) nincs is, csak főleg középen, ami szétterjed, az a folyadék.

2018. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!