Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire más a terhesség...

Mennyire más a terhesség előtti vérzés mint a menstruácio?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 4 napja kesett a mensim, es elotte coltam egyutt fiuval, ma ugy nez ki hogy megjott, de erre az egesz terhesseg dologra annyira rastresszeltem magam, hogy mar azt se hiszem el, hogy ez menstruacio, igazabol a kerdes lenyege, hogy ossze tudom e keverni, es hihetem e a terhesseg elotti verzest menstruacionak.?
2018. júl. 28. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Mivel igen sokan hónapokig nem veszik észre, hogy terhesek, mert közben megvan a vérzésük, ezért nem igazán lehet különbség!
2018. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Aki terhes és van vérzése, az nem olyan, mint a menstruáció. Nem tudod összekeverni. Az keveri esetleg össze, akinek amúgy is különböző egészségügyi problémái miatt zavar van a menstruációjában. Aki terhesen "menstruál" az mennyiségre jóval kevesebb, inkább barnázásban mutatkozik meg és nem tart annyi napig sem, mint egy rendes menzesz.

Ha te rendesen vérzel, és több napon keresztül fog tartani, akkor az rendes menstruáció és nem vagy terhes.

2018. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért pár nap leforgása alatt nem lesznek ilyen tünetei a terhességnek, hogy már megváltozik a vérzésed.

Tesztelj, amint lehet.

2018. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Azért pár nap leforgása alatt nem lesznek ilyen tünetei a terhességnek, hogy már megváltozik a vérzésed.


Tesztelj, amint lehet."


Én nem tudom, hogy ki volt az, aki elhintette, hogy a menstruáció terhességi tünet. Nem, a menstruáció pont nem terhességi tünet. Max. a hiánya, de az sem feltétlen.És minek tesztelne, ha menstruál? Különben is a ciklusnak középidejében van ovuláció, ha ekkor van két ember együtt védekezés nélkül, akkor ekkor van esély a teherbeesésre, ha ezt megtörténik, az sem rögtön aznap, hanem 1-2 nap, ezután pedig 2 hét a beágyazódás (ekkor lenne kb. esedékes a következő menzesz). Ha ez megtörtént, akkor nincs menstruáció. Lehet apróbb, gyengébb vérzés progeszteron hiány miatt, de ha valaki terhes és úgy vérzik, mint ha menstruálna, akkor már sajnos nem beszélhetünk terhességről.

Teljesen felesleges tesztelnie, ha csak nem a szokásostól eltérő, igen gyenge vérzést tapasztal.

És hogy elmeséljem, a terhességi tüneteket hcg nevű hormon okozza, ami a beágyazódás után kezd el termelődni. Tehát ha megtörtént a beágyazódás, akkor van hcg, pozitív terhességi teszt és már lehetnek tünetek. De mivel a kérdező menstruál, csak ráparázik, mivel valószínűleg nem védekezik, vagy nem megfelelően, így azt hiszi, hogy nem menstruál, hanem terhes, csak mellette vérzik.

2018. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam, 10 nap kb. a beágyazódás, tehát kb. 2 hét, mire a sikeres aktustól számítottan befejeződik a teherbeesés a beágyazódással együtt.
2018. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Huha nagyon koszonom a valaszokat
2018. júl. 28. 13:14
 7/13 anonim ***** válasza:

81%-os: nem igazán értelek, és azt se, miért nekem írtad...

de ha már megtaláltál, engedd meg, hogy felhomályosítsalak arról, hogy nem kizárt az, hogy a terhesség 40 hete alatt egyszer se látsz vérzést. Ahogy hallottam már másoktól, úgy előfordult még a családban is, hogy teherbeesés után még jött, de már nem úgy... és az egy tünet volt. Nem úgy működik a test, mint egy gép, hogy megfogansz, és hopp, elzárták a csapot.

2018. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen elolvastad volna, amit írtam, akkor látnád, hogy nem mondom, hogy kizárt dolog a vérzés terhesség alatt, de az nem olyan, mint a megszokott menstruáció. Nekem is volt több napig tartó barnázásom terhesség alatt, amit progeszteron hiány okozott, voltam vele kórházban és kaptam hormonpótlást. De tudtam, hogy terhes vagyok.

Szóval, aki menstruál rendesen, értem ez alatt azt, hogy több napig rendes, élénkpiros, nagy mennyiségű vérzése van, az nem terhes. Vagy ha igen, akkor sajnos akkor éppen vetélés van.

2018. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát oké.
2018. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 18:51-es: nem feltétlen van igazad, a húgomnak végig volt "rendes" menzesze még a 7. hónap végén is, alig kevesebb, mint egyébként (ezért is nem vette észre jópár hónapig) és színre is megszokott volt.

Az orvosa szerint van ilyen, csak nem gyakori.

A baba idöre született, normál súllyal, egészségesen és a terhesség alatt nem volt vetélésre gyanu.

2018. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!