Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyiket könnyebb? Előrehozni...

Melyiket könnyebb? Előrehozni a menzeszt, vagy eltolni 2-3 nappal?

Figyelt kérdés

Természetes úton érdekelne, fogamzásgátlót nem szedek, és nem szedhetek.

Eredetileg aug 6-án (hétfőn) kellett volna megjönnie, de ebben a hónapban késett, így várhatóan (ha nem késik, mostanában sajnos 1+2 napot szokott erre-arra mozdulni) csak 8-án, szerdán fog megjönni. Általában 4 napig tart. Szóval a lényeg az lenne, hogy 8 és 10 között legyen egy olyan nap, amikor nincs meg :)

Tehát vagy hogy hétfőn megjöjjön (akkor péntekre elmúlik), vagy pedig csak csütörtökön, vagy pénteken jöjjön meg.


Kivitelezhető ez egyáltalán valahogy? Citromlé, paradicsom az eltolásra, vörösbor, kakukkfű az elôrehozatalra, ezeket találtam, de ezek működnek? És akkor is, ha túl vagyok a peteérésen?


2018. júl. 28. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tologatni, hányszor kell még ezt leírni. Biológia óra, általános iskola felső tagozat. Mivel az egészet a hormonrendszered szabályozza, arra nyilván nincs hatással a citromlé meg a vörösbor és társai.
2018. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nézd, tanultam biológiát. A progeszteron szabályozza a méh nyálkahártyájának a beérését. Azonban a leválás miért ne függhetne mástól? Érek állapotától, vérlemezkék mennyiségétől?

Stressz, betegség hatására is késhet, namármost pl. egy költözés sem fogja megváltoztatni se az ösztrogén, se a progeszteron szintet, ergo nem csak a hormonoktól függhet...


És sorry, nem okoskodásokat várok, hanem olyanok válaszát, aki kipróbált már valamit, és hatásos volt. Pl. rozmaring tea, aviva torna... Állítólag vérbőséget okoz, és egy-két nappal előrehozhatja...


Tehát találtam ilyeneket (ésszerű magyarázatokkal), csak érdekelnének tapasztalatok is.

2018. júl. 28. 13:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. Miért kell ilyen butaságokon agyalni?! Nem érdemes ilyesmivel szórakozni, mert ha esetleg sikerülne is (bár én nem hiszek ezekben a módszerekben) nem hinném, h túl bölcs dolog belepiszkálni ezekbe a dolgokba, mert akár még nagyobb bajod is származhat belőle. Főleg úgy, h még be sem állt rendesen a ciklusod. Elképzelni sem tudom mi lehet olyan fontos abban az 1-2 napban, h képes lennél érte kockára tenni az egészségedet?! Neked csak 4 napig tart, örülj neki, nem egy hétig mint nekem. Pár napon igazán nem múlik semmi, ha meg mégis, akkor legyél kemény, és állj bele úgy, h közben pont megvan. Szerintem ez a két járható út van. Én legalábbis így szoktam: vagy megvárom, h elmúljon, vagy ha olyan fontos, h nem lehet kivárni a végét, akkor nem érdekel, hmensi van, ha olyan fontos, akkor ezt a kis kellemetlenseget bevállalom...
2018. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nincs rá stressz hatással, újabb tévhit. Volt az életemben elég sok stressz, köztük durva is, fogytam is vagy 8 kilót, mégis mindig rendszeres volt a ciklusom.

Aki ilyenekre fogja, annak egyszerűen szar a hormon-háztartása. Tessék végre felfogni. Ja és attól, mert mondjuk a manyika meg a piroska esküszik erre-arra, mittomén vörösbor meg forró fürdő, neked lehet nem fog működni. Ez az egyik. A másik, van a világon tampon, mehetsz vele akárhova már. Ha meg szex miatt akarod csúsztatni, így jártál.

2018. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3: bocs, de ezzel nem hiszem, hogy komolyabb bajom lehetne... 25 évvel ezelőtt brutál erős fogamzásgátlóval fokozattal, ha muszáj volt, de ez mára nem opció. Azóta egyszer sem játszadoztam ezzel...


Hogy még nem állt be? Dehogynem... ;)

Sőt, pár év, és a menzesz már csak múlt lesz. Azok közé tartoztam, akihez órát lehetett volna igazítani.

Most 2-3 éve csúszkált 1-2 napot, csökkent le 4 napra, doki szerint minden rendben van, csak közeledik a klímax...


És most, egyetlen egyszer szeretném én is eltolni... Csak két nappal, akár előre, akár vissza.

Egészségügyis szakoldalakon olvastam, hogy elvileg ezek a praktikák vannak, akiknél működnek. Csak azt szerettem volna tudni, tapasztalati arány alapján melyik az esélyesebb? Mert ugyebár csak az egyiket tudom kipróbálni.


Erre rögtön le vagyok tudatlanozva, aztán még kamaszként kezelve... :D

2018. júl. 28. 13:55
 6/10 A kérdező kommentje:

#4: igen, képzeld, szex miatt akarom csúsztatni! Baj?

Nem értem, miért kell flegmázni?


Hogy stressz miatt nem késhet? Anno nekem amiatt maradt ki hosszú időre, és a nőgyógyászok (nem a sarki Manyi néni) ezzel magyarázta.


Basszus, lehetne, hogy valaki végre ne kioktasson, hanem aki kipróbálta, az írja le a tapasztalatait?


Köszönöm

2018. júl. 28. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A vérzés akkor következik be, amikor a ciklus második felére jellemző magas progeszteronszint leesik (pontosabban a vérzés ezt követi pár nappal). Gesztagén tartalmú gyógyszerekkel (pl. Norcolut) ez elnyújtható, hiszen nem engeded leesni a gesztagénszintedet, amíg szeded a szert. Előbbre hozni a vérzést szerintem nehezebb ügy.
2018. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7: köszönöm, de nem szedhetek semmilyen hormonkészítményt.


Állítólag pont azon az időszakon lehet 1-2 napot változtatni, ami a progeszteron szint leesése és a méhnyálkahártya leválása közt telik el.

C-vitamin, citrom, flavonoidok: erősítik az ereket. Ezâltal később válik le.

Vörösbor, rozmaring, aviva torna vérbőséget okoz. Emiatt hamarabb leválhat.

2018. júl. 28. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Esetleg a trambulint kipróbálhatod. 15-20 perc ugrálás nekem meghozza 3 nappal hamarabb.
2018. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan rohadt okos vagy, oldd meg. Csak a beszologatás megy.
2018. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!