Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez most akkor hüvelygomba,...

Ez most akkor hüvelygomba, vagy bakteriális vaginózis?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nem élek nemi életet, totál szűz vagyok. (Gondoltam, ezt fontos letisztázni.)

Körülbelül egy hete fájdalmat éreztem a hüvelyemben, illetve az alhasambam, de nem tulajdonítottam neki különösebb figyelmet, gondoltam, biztosan meg kell jönnie a menstruációmnak és ez okozza. De nem jött meg (nem is most kellett volna, egyébként). Viszont két napja iszonyúan viszket a szeméremdombom és a csiklóm (a hüvelybemenetelem nem). Plusz, sárga színű folyásom is van, aminek nagyon kellemetlen a szaga és nagyon zavaró...

Rákerestem a neten, több oldalon is utánanéztem és leírták több betegség tüneteit is. De mivel én nem élek szexuális életet, valószínűleg ez a kettő lehet:

Hüvelygomba, vagy bakteriális vaginózis.

A helyzet csak az, hogy az én tüneteim mindkettőre igazak lehetnek.

A sárgás folyásom gombára utal.

A kellemetlen illat bakteriális vaginózisra.

A viszketés mindkettőre...

Nem tudom eldönteni. Anyukámnak még nem merem elmondani, kínos erről beszélnem (nemcsak vele, mindenkivel). És ő tuti, hogy elvinne nőgyógyászhoz, de én nem akarok menni! Itthon is lehet ezt kezelni, csak nem tudom, hogy mi ez pontosan.

Valaki tudna erre választ adni? Kicsit aggódom is.:(


Ja, és múlt hétvégén voltunk termálfürdőben, lehetséges, hogy ott kaptam el??


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 28. 17:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt még nem irtam le, hogy a folyásom nem túrószerű, ahogy a hüvelygombásoknak, hanem folyékony, "normális" állagú. És ez is a bv-ra utal.
2018. júl. 28. 17:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ezt tenyésztéses vizsgálat nélkül még egy orvos sem fogja tudni megmondani neked.

Egyébként inkább gyanúsabb a baktérium, de simán lehet kevert fertőzés is, tehát gomba és baktérium egyaránt. Meg ezeken kívül is még vannak más kórokozók.

Javaslom, hogy fordulj orvoshoz és ezt a problémát ne otthon kezelgesd.

2018. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ!

Akkor legyőzöm valahogy a nőgyógyász parámat és elmegyek, ha csak ő tud segíteni.

2018. júl. 28. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
A kellemetlen szag mit takar? mert ha olyan mint a hal, akkor gombás szerintem. De egyetértek az előttem szólókkal, ezt csak a nőgyógyász tudja megállapítani. Valamint a legtöbb gyógyszer vényigényes. Mivel szűz vagy, ne számíts hatalmas vizsgálatokra. De egyébként ne félj szakorvost felkeresni. Első alkalommal én is nagyon rettegtem, aztán rájöttem, hogy nincs miért. Nem para. Előbb vagy utóbb úgyis meg kell tanulnod oda járni.
2018. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

El fogok menni.

Igazából azért "parázom", mert nagyon szégyenlős lennék széttárni a lábam egy vadidegen előtt.:S Főleg ezzel a kellemetlen szaggal... Pedig tudom, hogy millió ilyet látott már, de akkor is. Lehet, hogy nővel jobban járnék.


És igen, olyan halszagú, vagy ilyesmi.:/

2018. júl. 28. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha lesz egy felszálló fertőzésed, azzal együtt egy petefészek vagy méhgyulladásod, akkor könnyen kórházba kerülhetsz és hidd el, hogy ott a bent fekvés ideje alatt nem egy, hanem több orvos is majd megvizsgálgat, szóval jobban jársz, ha csak egyhez mész és ki leszel kezelve. A fájdalomról nem is beszélve. Senki nem szereti széttenni a lábát idegen ember előtt, aki előtt nem akarja, de ez nem akarás kérdése. Félre kell tenni, hogy férfi, azt kell nézni, hogy orvos és azért van ott, hogy meggyógyítson.

2018. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!