Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák elleni oltást 16...

Méhnyakrák elleni oltást 16 éves lánynak hogyan lehetne olcsóbban megúszni?

Figyelt kérdés
Állítólag 105.000 FT. A Húgom szeretné, mert amikor az iskolában voltak az oltások, ő nem kapta meg. Van erre lehetőség? mert nem vagyunk egy tehetős család.

2018. júl. 30. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag. Elmehetnél egy patikába és megkérdezhetnéd, és akkor pontos infód lenne.

Egyébként miért nem kapta meg? Beteg volt, és otthon maradt aznap? A kötelező oltások beadásáról akkor is gondoskodni kell, ha az iskola által szervezett alkalomból a gyerek valami miatt kimarad, de a szabadon választhatónál miért nem akkor érdeklődött az iskolában, hogy mikor és hol pótolható? Első körben én biztosan ezt próbálnám meg, legfeljebb elhajtanak.

2018. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Én először alaposan utánaolvasnék a helyedben, hogy valóban jó-e, ha megkapja azt az oltást? Pont pár hete botlottam bele egy cikkbe, miszerint 1) az oltás nem véd mindenfajta HP vírus ellen 2) amik ellen "elvileg" véd, azok is mutálódhatnak 3) az oltottak és nem oltottak között a későbbiekben a vírus jelenlétének tekintetében nem volt 1%-nyi különbség sem, magyarán a gyakorlatban nem igazán igazolható, hogy valóban véd-e az oltás.

Nem akarok állást foglalni, mert valóban több forrásból utána kellene olvasnom, de azért nektek javaslom, hogy ne vakon és mindenáron akarjátok azt az oltást beadatni. Csak ha valóban úgy gondoljátok, hogy ez a húgod javát fogja szolgálni. Olvassatok és érdeklődjetek alaposan utána, ne csak egy-két helyen!

2018. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Egyetértek,én biztos nem adatom be a lányomnak,pont a fnt említett indokok miatt.
2018. júl. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én FÉRFIKÉNT és orvosként most kezdtem el az oltási sort, pont egy hete. Egy darap Gardasil 9 kb. 30000 Ft. körül van. 3 kell. Azt nektek kell eldönteni, hogy megéri-e. Nekem megéri, mert a 100 féle HPV közül ugyan valóban csak 9 ellen véd, de azon 9 ellen ami bizonyítottan rákot tud okozni, és nem csak méhnyak hanem szájüregi rákokat is, valamint nyelőcsőrákot is. Nekem ennyit megér az egészségem.

Ami az oltást illeti ezeket az oltásokat az adott település önkormányzata szokta néha ajándékba megvenni a lakosságnak, nem kötelező oltás, és nem iskolai keretek között működik.

2018. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 30. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!