Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponnal mennyire biztonságos...

Tamponnal mennyire biztonságos a Balatonban fürdeni?

Figyelt kérdés

Ezen a hétvégén megyünk a Balatonra nyaralni, végre az idő is szuper, viszont sajnos nekem nagy valószínűséggel pont meg fog jönni a menzeszem.

Még sosem voltam strandolni tamponnal, de most nagyon szomorú és csalódott lennék, ha emiatt nem tudnék fürdeni, ezt a nyaralást vártam egész nyáron.

Szerintetek nem lesz bajom, ha tampont használva fürdök? El lehet így kapni valami fertőzést? Mikre kell ügyelni, hogy ne legyen semmi gond? Eléggé aggódok azért, de a nyaralást átrakatni sajnos már nem lehet.

Ti csináltatok már ilyet?



2018. júl. 31. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem csináltam ilyet, és nem is csinálnék. Igen, el lehet kapni fertőzést, de nem tudom, milyen valószínűséggel. Arra kellene ügyelni, hogy miután kijössz a vízből, nagyon hamar eltávolítsd a tampont, és ha újat teszel fel, akkor azt nagyon higiénikus körülmények között, nem tudom, erre egy strandon milyen lehetőség adódik. Mindenesetre lehet kapni kézfertőtlenítő géleket pl. DM, Rossmann, ilyen feltétlenül legyen nálad!
2018. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A strandon szerencsére van rendes WC. Mindenképp vinnék magammal kézfertőtlenítő gélt vagy kendőt, és úgy gondoltam hogy maximum 2-3 óránként kimennék cserélni, még ha kicsit van meg, akkor is.

Én sem voltam még így soha, eddig szerencsém volt, vagy elhalasztottuk a strandolást, de ez a nyaralás már fél éve le van foglalva, és ki van fizetve, szóval ez most nem játszik :(

2018. júl. 31. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem vagy hajlamos a fertőzésekre,nyugodtan fürödhetsz tamponnal,semmi bajod nem lesz tőle. A lényeg tényleg a higiénia,csak tiszta körülmények között cserélj és fürdés után lehetőleg egyből. Ne aggódj,több ezer nő fürdik tamponnal a Balatonban,nem kell ennyire túlbonyolítani.
2018. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem leszm vigyél magaddal kis flakonban folyékony szappant vagy tüsfürdőt. Minit vagy normalt használj nagyobbat ne. A fejenallast és extrém dolgokat kerüld. De nyugodtan bemehetsz a vízbe max ne órákra. Fürdés után cserélj ha erősebb a vérzésed. Előtte moss kezet és nem lesz semmi baj. Kézfertőtlenítő nem ideális mert alkohols és csípni fog mint a fene. :)
2020. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minket nyári tábor során tettek ki a tengerpartra fél napra. 40 fok árnyék semmi folyóvíz meg wc sehol. Pont akkor jött meg fürdőruhám világoskék. Muszáj volt tamont használni és kibírni sem lehetett volna fürdés nélkül a hőséget egész nap. Valahol a sorstársaimmal talaltunk egy lepukkant wct. S3 folyóvíz se szappan semmi. Azzal a vízzel mostuk le a kezünkről a sót meg a homokot amit ittunk de abból is alig volt szóval minimál jutott. Semmi bajunk nem lett. Szóval nem kell túlparázni. Ráadásul nekem nagyon megvolt.
2020. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Semmi gond nem leszm"

Két évvel ezelőtti kérdés.

2020. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!