Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok kontrollálni a székletemet?

Figyelt kérdés
Nagyon ciki, de az utóbbi pár hónapban párszor előfordult, hogy székletdarabokat találtam a bugyimban úgy, hogy nem is éreztem, hogy valami is "kicsúszott" volna... 22 éves lány vagyok, teljesen egészséges, gyerekem nincs, terhes sem vagyok, és rendszeresen csinálom a gátizomtornát, ehhez képest nem szabadna egy ilyennek megtörténnie szerintem... Hogy lehetne ezt orvosolni az unalomig ismert intim tornán kívül?
2008. nov. 2. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, orvosi szaknyelven a te problémádat inkontinenciának hívják. Nagyon sok nő szenved benne, bár a legtöbbjüknek csupán vizeletvisszatartási problémái vannak.

Az inkontinencia okát egy teljes körű orvosi vizsgálattal lehet csak kideríteni, úgyhogy szedd össze a bátorságod és menj el az orvosal a problémáddal.


Itt van róla pár cikk addig is:


[link]


[link]

2008. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

hogy állsz az anális szex-szel?

az is lehet egy indok

2008. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképpen fordulj orvoshoz, mert ha most elmulasztod, például terhesség alatt mégjobban küzdeni fogsz ezzel a problémával.

Szerintem biztosan tudnak majd segíteni, ne késlekedj vele. Jobbulást!

2008. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Második válaszolónak: az anális szexszel sehogy sem állok, mert szerintem egy az egyben undorító. Soha senkinek nem engedném, hogy máshol kotorásszon, mint ahol kell...

Egyébként gondoltam, hogy inkontinenciáról van, szó, de eddig mindenhol azt olvastam, hogy az csak vizelettartási problémát jelenthet... Ez az egész azért is érdekes, mert miután olvastam Kriston Andrea könyvét, elkezdtem csinálni a gyakorlatokat, amik állítólag megedzik a gátizmot. Úgy látszik, nekem nem jött be ez.

2008. nov. 2. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem minden esetben segít az izomtréning. Fontos, hogy mielőbb lásson egy orvos, mert a székletinkontinencia tünete valaminek.


Az orvos szerintem úgyis mondani fogja, de amíg eredményre nem juttok, addig kerüld az alkoholt, koffeint, zsíros, fűszeres, füstölt kajákat, a mesterséges édesítőszerrel édesített kajákat és minden olyan ételt, ami irritálná, vagy felgyorsítaná a gyomorműködést. A gyümölcsök és rostban gazdag zöldségek például ilyen ételek.

2008. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ!

Ezekkel a dolgokkal egyébként sem élek, mert nagyon érzékeny a bélrendszerem, ezt már régen tudom. Sajnos sokszor küzdök puffadással is, és voltam is már dokinál ezzel, de az nem tudott mit mondani azon kívül, amit te is említettél...

2008. nov. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!