Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen a normális...

Kinek milyen a normális hüvely folyása/váladéka?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem átlátszó, de van, hogy sárga maszat van a wc papíron. Nem viszket, nem ég, nem büdös, esetleg néha savanykás. Nőgyógyásznál voltam, kúpot irt fel, de azóta is ugyanolyan. Kontrollra megyek, majd mondom Neki. Lehet, hogy mem is fertőzés, hanem ilyen alapból?

2018. aug. 3. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fehérfolyás állaga és mennyisége az egész ciklus során változik. Ha nincs semmi panaszod, akkor ne foglalkozz vele, és ne használj rá feleslegesen mindenféle szereket.
2018. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ha változik. Nekem is valamikor krémesebb, aztán átlátszóbb (peteéréskor), a menstruáció előtt meg sárgás. Ha nem viszket/ég/fáj és nem büdös (orrfacsaróan), akkor nincs gond.
2018. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Fogamzásgátlót szedek, ezért nekem úgymond nincs ciklusom, tehát nem változhat a folyás milyensége.

Az nekem is furi volt, hogy csak random felírt kúpot rá. De hát ő az orvos..

2018. aug. 3. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is fogamzásgátlót szedek, azt vettem észre, hogy a szünetben több a folyásom, aztán ahogy újra elkezdem szedni, már kevesebb lesz és krémszerű.
2018. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van ciklusod, méghozzá egy 28 napos mű ciklusod, amit a bevitt hormonok irányítanak. Én is fogamzásgátlót szedek 3,5 éve. Nekem is változik a folyás a ciklus során.
2018. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van ciklusom, én se úgy értettem.

Csak nem a szó szóros értelmében. Monofázisos fogamzásgátlót szedek, ami mindennap ugyanannyi hormont visz be a szervezetbe. Így ésszerűen úgy gondolom, hogy ez idő alatt a hüvelyváladéknak is ugyanolyannak kell lenni. Tehát klasszikus értelemben nincs peteérés stb. De lehet ez csak az én logikám :D

A fő kérdésem még mimdig az, hogy nektek is szokott-e sárga folyásotok lenni, úgy hogy nincs is fertőzésetek közbe?

2018. aug. 4. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokott. Voltam dokinál, semmi bajom.
2018. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dettó. Fogamzásgátló szedése alatt nekem is ez a sima fehér, kicsit sárgás, krémesebb, sűrű volt végig. Most, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót, teljesen tankönyvi: ovulációkor a tojásfehérje, utána besárgul és krémessé válik.
2019. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!