Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha szeretnék kérni egy általán...

Ha szeretnék kérni egy általános kivizsgálást nőgyógyászaton mivel babát szeretnénk akkor milyen vizsgálatokat végeznek?

Figyelt kérdés
Illetve van valamilyen szakkifejezés amit ilyenkor bejelentkezésnél mondani kell? Kb milyen költségekkel kell szamolni?

#terhesség #Vizsgálgat
2018. aug. 7. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézessél ciklus 3-5. napi és 21-23. napi hormonokat. LH, FSH, AMH, Prolaktin, Ösztradiol, Tesztoszteron és Progeszteron.

Pl. Centrumlabban van külön csomag rá. Nem tudom, hogy működik, ha államiban csináltatod - én magánrendelésen voltam, onnan küldött a centrumlabba.

Érdemes már úgy menni a vizsgálatra, hogy viszed ezt a leletet.

Rákszűrés mindenképp kell, illetve hüvelyi ultrahang. Ha nincs semmi rendellenes, akkor mehet a menet és lehet reménykedni a legjobban.

Barátcserje hasznos lehet, D-E vitamin, szelén, folsav szintén. Esetleg valamelyik terhesvitamin.

Wisetree termékeket érdemes megnézni, mert nagyon jók.

2018. aug. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha még el sem kezdtetek próbálkozni, és semmiféle nőgyógyászati gondod nincs (rendszeres a ciklusod, normális a menstruációd, nincsenek hormonzavarra utaló tüneteid stb.), akkor bőven elég egy rutin vizsgálat, rákszűrés, ultrahang és konzultáció.

A részletes kivizsgálás (pl. hormonvizsgálat, amit az első írt) akkor kell, ha egy évig nem esel teherbe. Addig totál felesleges.

2018. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy veszítettem, mert ilyen nem volt. Rendszeres volt a ciklusom és nem volt semmi problémám. Most így két év után meddőségi központba járunk és várjuk az első stimulációt. Én nem spórolnék 30 ezret és veszítenék időt. De mindenki maga tudja... garancia nincs semmire
2018. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: És találtak eltérést a leleteidben, vagy csak szimplán nem esel teherbe?
2018. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alacsony progeszteronszintet diagnosztizáltak. Illetve kimutatható volt, hogy nincs peteérésem.

De egy évig hiába próbálkoztunk. Akkor 34 éves voltam. Most 35 és így 36 éves korom előtt esélyem sincs hogy gyerekem legyen... Nem gondolom még mindig hogy ha valaki gyereket szeretne megérné 30 ezeret spórolni az elején legalább egy alap hormonvizsgálattal. Én nem tudtam róla, hogy ilyen van. Csak miután mondtuk, hogy 1 éve próbálkozunk és semmi, akkor küldött csak el a doki erre először.

2018. aug. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi nen sietünk a babával csak elérkezettnek gindoljuk az időt. Én 28, férjem 29 éves. Pár éve megszakítással nem védekezünk mondván hogy örültünk volna akkor is ga előbb jön. Ez ugye nem történt meg. 2 hónapja teljes szabad utat engedtünk a babának eddig sikertelenül de termeszetesen nem vagyunk elkeseredve tudván hogy ez normális egy éven belül. Szóval csak azért gondolkodom rajta h nézzenek át ha esetleg teherbe esek akkor ne legyenek olyan problémák amik vetélést okozhatnak vagy hasonlók.

2018. aug. 10. 03:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ez kiderüljön, ahhoz sokkal mélyebb és költségesebb vizsgálatok kellenek. Nah az viszont felesleges. És még ha véletlenül egyszer el is vetélsz, az nem jelenti automatikusan, hogy probléma van. Ellenben pl. alacsony progi szinttől lehet vetélés - bár sokkal gyakoribb, hogy olyankor meg se tapad.
2018. aug. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!