Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan nővel, aki nem hajlandó nőgyógyászhoz járni?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó, 55 éves. Egyszerűen nem jár. Én megértem, hogy saját döntése, de ha valami baj lesz akkor mindannyian rosszul fogjuk ezt megélni.

Egészségügyben dolgozom, szinte bele vagyok már betegedve abba ahogy látom némelyik ember meddig hagy elfajulni dolgokat és mennyire késői stádiumban kezdenek kezelést. Egyszerűen kivagyok.

Mit tegyek?


2018. aug. 9. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meséld el neki, hogy milyen esetek vannak. Így lehet meggondolja magát.
2018. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyám 57 éves, ugyanez a helyzet. Azt mondta, ő nem akarja ilyeneken idegesíteni magát, semmilyen szűrővizsgálatra nem jár, pedig egészségügyi dolgozó.
2018. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De mit mond, miért nem akar menni?
2018. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan igazad van azzal kapcsolatban, hogy aggódsz érte!


Bizonyára a fájdalmas vizsgálattól fél. (Ösztrogén hormon termelődés hiányában száraz hüvely.)


Az enyém nagyon megjárta, hogy nem ment el semmilyen szűrővizsgálatra.


Súlyos autoimmun betegségtől szenved 64 évesen.


Sajnos tényleg eljuthat végstádiumú tünetekig!

2018. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbben attól félnek, hogy megalázó egy ilyen vizsgálat.

Szerintem próbálj egy női orvost keresni neki, hátha nem feszeng előtte. Kísérd el és nyugtad meg, 5 percnél nem több, utána meg menjetek el egy anya-lánya programra, vásárolni,moziba,ebédelni. :)

2018. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy attól tart,hogy,ha oda megy csak úgy,tünet minden nélkül,akkor nem veszik komolyan?Sokszor hallom,hogy minek elmenni egy kis hasfájással meg hasonlók.És sokszor tapasztalom is,hogy,ha nincs valami nagyon komoly tünetem az orvosok sem vesznek komolyan.Már én is kezdek ott tartani,hogy legközelebb csak,akkor megyek,ha már visznek.De mondott valamit,hogy miért nem megy vagy csak nem akar?
2018. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!