Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell cserélni betétet minden...

Kell cserélni betétet minden pisilésnél vagy nem fontos?

Figyelt kérdés
van aki szokott?
2018. aug. 12. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha alig van benne valami,én nem szoktam kicserélni csak azért mert pisilek.

23N

2018. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig! A menstruáció erősségétől függően kell cserélni. Például az utolsó napon lehet, hogy egész napra elég egy vékony tisztasági betét. (Persze fürdés után, meg bugyi csere alkalmával mindig cserélni kell a betétet is!)
2018. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell cserélni, amikor megtelt, de legkésőbb fehérnemű cserekor.
2018. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, de ha úgy érzed szükségét, ki is cserélheted! Én azért 2-3 pisilés után kiszoktam, mert gyakran előfordul, h pisilés után pár perccel kicsöppen még pár csepp pisi, ami szerintem nem jó, ha sokáig ott van.


Utolsóval nem értek egyet! Hülyeség megvárni, h megtelljen, főleg, ha gyenge a vérzés. Én max 4 órát hagyok bent egyet, ha van benne valami, ha nincs. Én nem időhöz kötöm, hanem az érzéshez, ha kezd kellemetlenné válni az érzés pl mert sokat izzadtam, és kezd befülledni, akkor már cserélem. Ha félig van a betétem az már jónak számít, viszont ha csak két három folt van benne, akkor is cserélem, ha nem érzem elég tisztának a betétet. Pont az ilyen hozzáállás miatt útálják sokan a betétet, mert addig bent tartják még nincs megtellve, ami valljuk be őszintén témyleg elég rossz érzés. Nekem pl elég gyenge és szakaszosan folyik a vérem. Sokszor van, h érzem h folyt ki egy adag, de utána órákig semmi komoly, max egy kis maszatolás. Na én biztos nem fogok azon ülni órákig azt várva, h menjen még bele valami. Egy mert szerintem nem valami higiénikus, kettő ha már bele alvadt a vér, akkor már a betét sem úgy szívja be a többit, ahogy kellene! Arról meg nem is beszélve, h ha már ment bele valami, akkor meleg lesz, nehezebb, és kissé megduzzad. Engem ez eléggé zavar, főleg, ha nem otthon vagyok! Én mindenkinek azt javaom, h ne a betéten spóroljon, ha picit kezd kellemetlen érzés lenni akkor cserélni kell, és így nem lesz rosszabb betétbe menstruálni, mint tamponba. Legalábbis én egyáltalán nem érzem rosszul magam betéttel, mint ahogy sokan érzik, és útálják, és alig várják, h tamponozhassanak, pedig megfelelő használat mellett betéttel is ugyanolyan tisztának lehet lenni, mint tamponnal. Tudom, mert próbáltam mindkettőt, de inkább maradtam a betétnél, már több mint 10 éve betétet hordok, és nem érzem magam rosszul miatta, a fürdésen kívül mindent ugyanúgy tudok csinálni amikor megvan, mint amikor nincs...

2018. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!